https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/stredocesky-kraj-zridi-fond-na-podporu-sazeni-stromu-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Středočeský kraj zřídí fond na podporu sázení stromů

28.1.2020 00:13 | PRAHA (ČTK)
Středočeský kraj zřídí fond na podporu sázení stromů. Cílem je zapojit obce do řešení problému takzvané uhlíkové stopy, tedy ochrany klimatu. / Ilustrační foto
Středočeský kraj zřídí fond na podporu sázení stromů. Cílem je zapojit obce do řešení problému takzvané uhlíkové stopy, tedy ochrany klimatu. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Středočeský kraj zřídí fond na podporu sázení stromů. Cílem je zapojit obce do řešení problému takzvané uhlíkové stopy, tedy ochrany klimatu. Návrh na zřízení fondu včera schválili krajští zastupitelé. Ve fondu bude 750.000 korun, v případě zájmu lze částku zvýšit. Za každý vysazený strom se bude vyplácet dar 1500 korun.
 

Hejtmančin náměstek pro finance Gabriel Kovács (ANO) uvedl, že dar získají obce na nezpůsobilé výdaje projektu podpořeného ze Státního fondu životního prostředí. Obce tak mohou získat k penězům ze státního fondu ještě příspěvek od kraje. Hejtmanství bude vyplácet peníze jako dar, aby ubyla administrativa. Žádosti o příspěvek lze přijímat od 2. března do 30. června.

Uhlíková stopa je suma vypuštěných skleníkových plynů. Může se týkat jedince, výrobku nebo akce. Nejčastěji se používá ve spojitosti s výrobky a definuje sumu všech skleníkových plynů, které byly vypuštěny při výrobě daného produktu.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (9)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

28.1.2020 07:21
Sice dobře, za každý vysazený strom (pokud teda mluvíme o výsadbě našich dřevin), ale v těchto případech jde jen o vyvolání představy, že někdo "bojuje" s CO2.. pokud chceme řešit CO2, tak musíme změnit svůj přístup a upravit mnoho svých činností a ne jen sázet nějaké stromy, které se často ani neuchytí, často se nedožijí více jak pár let, protože někomu jde jen o ten akt a vyvolání dojmu, že se v ČR něco dělá pro klima....

Pokud chceme něco změnit, tak začněme se zavíráním uhelných elektráren.... to je ale velký business, a tak si tu raději budeme všichni sami sobě lhát, že se dělá něco smysluplného a důležitého, ale ty opravdové zdroje problémů tu nikdo řešit nechce......
Odpovědět
Pa

PavelA

28.1.2020 08:17 Reaguje na
Máte pravdu,pokud chceme řešit CO2,tak musíme změnit svůj přístup.Takže začněte Vy u sebe.Já problém s CO2 nemám.

A zavírání uhelných elektráren?Nesmysl!

A co se týče Krajů a jejich alibismu s podporou sázení stromů.Pokud úředníci vymýšlí takovéto dotační tunely,ať nejprve začnou se sázením stromů na Krajských pozemcích.Semenáče jim klidně prodám ze svých zásob.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

28.1.2020 13:15 Reaguje na PavelA
Uhelné elektrárny mají největší podíl na produkci skleníkáčů, především CO2 a taky Česko má snad největší?? uhlíkovou stopu na obyvatele z celé EU.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

28.1.2020 13:18 Reaguje na
Přesně tak, alibismus se stromky je k ničemu (samozřejmě je potřeba sázet, ale potom zalívat, zalívat a nekecat o tom v médiích).
Příčinou je u naše i celosvětová uhelná industrie v energetice i průmyslu.
Tohle vyřešit do roku 30, máme ještě šanci.
Odpovědět
RV

Richard Vacek

28.1.2020 07:52
Bylo by příjemné, kdyby se sázely aleje ovocných stromů. I když to by zase sadaři křičeli, že se jedná o zdroje škůdců a chorob pro jejich sady.
Odpovědět
Pa

PavelA

28.1.2020 08:20 Reaguje na Richard Vacek
Ovocné stromy nikdo sázet nebude,protože by to musely být staré odolné odrůdy,noví šlechtěnci bez údržby nevydží.A pak i ta zmiňovaná údržba,tu nikdo dělat NECHCE!
Odpovědět
RV

Richard Vacek

28.1.2020 09:48 Reaguje na PavelA
Já proti starým vysokokmenům nic nemám.
Odpovědět
Pa

PavelA

28.1.2020 12:52 Reaguje na Richard Vacek
Jenomže vysokokmeny se ve školkách záměrně už nepěstují.Kvůli ekonomice pěstování.
Odpovědět
Jakub Graňák

Jakub Graňák

28.1.2020 17:05 Reaguje na PavelA
Vysokokmeny se stále pěstují, stačí ohledat v nabídkách. Kdyby jste jich chtěl více tak vám je nějaká menší školka udělá na zakázku. Jinak není problém si je v menším počtu udělat sám, stačí koupit špičák, nechat ho dorůst a korunku založit v požadované výšce.
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist