https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/sydney-po-smrtelnem-utoku-zraloka-uzavrelo-vetsinu-mistnich-plazi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Sydney po smrtelném útoku žraloka uzavřelo většinu místních pláží Aktualizováno

17.2.2022 11:08 | SYDNEY (ČTK)
Australské město Sydney uzavřelo většinu pláží poté, co ve středu žralok zabil plavce. Podle místních médií to byl první smrtící útok žraloka v Sydney od roku 1963. Úřady žádají obyvatele, aby navzdory horkému letnímu počasí zákaz plavání u pobřeží respektovali, píše agentura AP.
 

Podle zpravodajského serveru BBC se obětí útoku stal 35letý Brit Simon Nellist, který pracoval jako potápěčský instruktor. Uvedl to přítel oběti; policie zatím zemřelého neidentifikovala. Podle místních lidí chodil muž na místo, kde zahynul, plavat téměř denně.

Vláda australského státu Nový Jižní Wales uvedla, že podle odborníků plavce napadl žralok bílý dlouhý nejméně tři metry. Nezvykle brutální útok zachytily kamery. Mezi uzavřenými plážemi je i známá Bondi Beach. Na jižní polokouli je nyní léto a v oblasti Sydney se teploty pohybují kolem 30 stupňů Celsia.

V blízkosti místa útoku byly rozmístěny zvukové návnady na žraloky a za pomoci dronů se pátrá, zda se jedinec, který zaútočil, stále ještě pohybuje v oblasti. Nástrahy nejsou pro zvířata smrtelné, jen zvíře nalákají na konkrétní zvuk, chytí ho na háček a čidlo přivolá hlídku. Ta potom žraloka přepraví dál od pláže.

Vláda státu Nový Jižní Wales v minulých letech investovala miliony dolarů do technologií ve snaze snížit množství žraločích útoků u svého pobřeží. Pohyby žraloků sledují bezpilotní letouny a u 51 pláží státu jsou nataženy sítě, píše agentura Reuters.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

VK

Václav Kain

17.2.2022 16:54
A zase špatně.Uzavřeli většinu pláží a co tím vyřeší?Co třeba zakázat jízdy auty.Tam těch mrtvých je několikanásobně více.Ke kolika smrtelným útokům žraloka došlo za posledních 20 let?Prstů na jedné ruce je víc.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist