https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/tabor-chce-letos-osetrit-sest-desitek-stromu-v-klokotske-aleji
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tábor chce letos ošetřit šest desítek stromů v Klokotské aleji

4.2.2024 21:30 | TÁBOR (ČTK)
Tábor chce letos ošetřit šest desítek stromů v Klokotské aleji. Většina lip má druhou korunu a rozvětvení stromů oslabuje i hniloba. Klokotská alej se stala českou alejí roku 2021.
 

"Snahou odboru životního prostředí je zachovat tuto biologicky, krajinářsky a historicky hodnotnou alej jako celek a předejít statickému selhání či zániku jedinců ve stromořadí. Odbor životního prostředí si je současně vědom povinnosti zajistit v dané lokalitě dostatečnou provozní bezpečnost dřevin. Tomu budou odpovídat i provedená arboristická opatření," řekl mluvčí táborské radnice Luboš Dvořák.

Klokotská alej spojuje Tismenické údolí s poutním chrámem v Klokotech. Lipové stromořadí bylo vysazeno v roce 1830 a stromy včetně tří olší byly kolem roku 1870 seřezány, čímž získaly zajímavý svícnovitý vzhled. Většina stromů v dolní části aleje pochází z původní výsadby.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

MU

Michal Ukropec

5.2.2024 05:56
Dlouho jsem tam nebyl. Uvidíme.
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist