https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/tanzanie-chce-prodat-deset-procent-vsech-krokodylu-utoci-na-lidi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tanzanie chce prodat deset procent všech krokodýlů, útočí na lidi

20.8.2019 01:51 (ČTK)
Tanzanie chce prodat deset procent všech volně žijících krokodýlů, a vyřešit tak jejich problematické soužití s lidmi. Ilustrační snímek.
Tanzanie chce prodat deset procent všech volně žijících krokodýlů, a vyřešit tak jejich problematické soužití s lidmi. Ilustrační snímek.
Licence | Volné dílo (public domain)
Tanzanie chce prodat deset procent všech volně žijících krokodýlů, a vyřešit tak jejich problematické soužití s lidmi, na které plazi často útočí. S odvoláním na místní média o tom informoval server BBC. Plán na prodej krokodýlů by měla vláda představit tento týden.
 

"V několika oblastech došlo k mnoha napadením krokodýly a hrochy, (zvířata) navíc ničí úrodu a další majetek. Musíme přijít s plánem, který počet podobných případů sníží," uvedl na twitteru tanzanský ministr pro turistiku a přírodní zdroje. "Rozhodli jsem se prodat deset procent všech krokodýlů v zemi," dodal. Plazi budou určeni pro domácí i mezinárodní trh, odchytávat je po získání zvláštního povolení budou moci místní. Ministr však Tanzaňany vyzval, aby se nevydávali zvířata zabíjet z pomsty, když napadnou někoho z jejich blízkých.

Ministr také ohlásil, že oplotí místa, kde se nachází nejpočetnější populace těchto vodních plazů, podobná opatření se budou týkat také dalších nebezpečných zvířat, jako jsou sloni nebo lvi. Úřady navíc chtějí obyvatelům předat více informací o tom, jak se při setkání s divokými zvířaty chovat.

Krokodýli patří mezi jedny z nejnebezpečnějších afrických zvířat, podle serveru BBC ročně na celém kontinentu zabijí kolem 200 lidí. Obývají téměř každou velkou řeku a jezero v Africe, setkání s lidmi proto není výjimkou.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist