https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/thunbergova-presunula-stavku-za-klima-z-ulice-na-socialni-site
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Thunbergová přesunula stávku za klima z ulice na sociální sítě

13.3.2020 00:25 | MILÁN/BERLÍN/BRUSEL (ČTK)
Švédská klimatická aktivistka Greta Thunbergová kvůli pandemii koronaviru svoji již tradiční páteční protestní akci přesunula na sociální sítě.
Švédská klimatická aktivistka Greta Thunbergová kvůli pandemii koronaviru svoji již tradiční páteční protestní akci přesunula na sociální sítě.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Švédská klimatická aktivistka Greta Thunbergová kvůli pandemii koronaviru svoji již tradiční páteční protestní akci přesunula na sociální sítě. Před sídlo švédského parlamentu dnes nepřišla protestovat proti nedostatečnému boji se změnami klimatu s vysvětlením, že v mimořádných podmínkách je třeba udělat změny.
 

"V krizi měníme své chování a pro dobro společnosti se přizpůsobujeme novým okolnostem," napsala tato 17letá dívka na twitteru a instagramu. Na fotografii sedí na podlaze s cedulí s nápisem "Školní stávka za klima" ve společnosti dvou psů, které chová její rodina. Vyzvala své stoupence, aby se připojili k protestu na sociálních sítích a informovali o tom pod hashtagem #ClimateStrikeOnline. Klimatičtí aktivisté upozorňují, že kvůli pandemii koronaviru nelze zapomínat na klimatickou krizi, které svět čelí.

Thunbergová stála za vznikem protestního hnutí Fridays for future. Kvůli šíření koronaviru organizátoři zrušili dnešní manifestaci naplánovanou do Paříže, další pochody se mají konat sobotu v dalších francouzských městech. Zda se uskuteční, není ale zatím jasné, napsala agentura AFP. Kvůli nynější pandemii řada zemí, včetně Česka, zakázala pořádat shromáždění, jichž se účastní větší počet lidí.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

MH

Martin Hájek

13.3.2020 16:13
Ještě 5. března slečna Thunbergová přispěla k šíření viru v Belgickém hlavním městě Bruselu svou demonstrací. Teď když bylo v celé EU shromažďování prakticky zakázáno, tak přišla s tím, že je třeba poslouchat ohledně koronaviru vědce a přesunout kampaň na sociální sítě. Ještě před týdnem se jí ale poslouchat vědce nechtělo.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist