https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/tisice-svedu-bojuji-proti-odstrelu-vzacneho-bileho-losa
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tisíce Švédů jsou proti odstřelu vzácného bílého losa

15.11.2017 03:16 | PRAHA (ČTK)
Petici za záchranu losa iniciovala největší švédská organizace pro práva zvířat. Jen pár hodin po jejím vzniku ji podepsalo přes 20.000 lidí.
Petici za záchranu losa iniciovala největší švédská organizace pro práva zvířat. Jen pár hodin po jejím vzniku ji podepsalo přes 20.000 lidí.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Tage Bäck
Desítky tisíc Švédů podepsalo dvě petice proti odstřelu vzácného bílého losa. Ten se stal v létě hitem internetu, zároveň ale ohrožuje obyvatele západošvédské provincie Värmland, napsal v úterý zpravodajský portál The Local.
 

Petici za záchranu losa iniciovala největší švédská organizace pro práva zvířat. Jen pár hodin po jejím vzniku ji podepsalo přes 20.000 lidí. Představitelé organizace s více než stoletou existencí tvrdí, že u žádné jiné ze svých petic nezaznamenali tak rychlý nárůst podpisů.

Policie nicméně uvedla, že losí samec napadl ženu, která venčila psy. Zejména někteří starší obyvatelé se podle strážníků bojí kvůli zvířeti vycházet. Policie se proto minulý týden rozhodla pro odstřel. Myslivci se nejdříve pokusí losa vyhnat z obydlené oblasti, pokud však neuspějí, zabijí ho.

Zvíře upoutalo pozornost v polovině srpna, kdy je vyfotografoval a pak i natočil na kameru Hans Nilsson, radní z města Eda, které leží u hranic s Norskem. Nilsson stojí za druhou peticí za záchranu losa, kterou dosud podepsalo přes 10.000 osob. Tvrdí také, že zvažuje bránit zvíře vlastním tělem.

Losi mají běžně hnědou srst. Ze zhruba 300.000 jedinců tohoto druhu žijících ve Švédsku, je bílá asi jen stovka, uvedla dříve agentura DPA.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist