https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/tri-muzi-z-brna-na-internetu-prodavali-chranene-brouky-a-motyly
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tři muži z Brna na internetu prodávali chráněné brouky a motýly

17.2.2017 13:00 | BRNO (ČTK)
U čtyřiadvacetiletého muže z Brna pak policie při domovní prohlídce našla 109 exemplářů z kategorie ohrožených a kriticky ohrožených živočichů. Na ilustračním snímku roháč obecný.
U čtyřiadvacetiletého muže z Brna pak policie při domovní prohlídce našla 109 exemplářů z kategorie ohrožených a kriticky ohrožených živočichů. Na ilustračním snímku roháč obecný.
Tři případy nelegálního prodeje chráněných volně žijících živočichů vyšetřovali v poslední době policisté v Brně. Trojici mužů viní z prodeje stovek kusů chráněných brouků či motýlů. Na tiskové konferenci to dnes uvedl mluvčí policie Pavel Šváb.
 

Obvinění si vyslechl sedmatřicetiletý Brňan, který doma přechovával bez patřičného oprávnění 555 kusů chráněných živočichů, patřících do kategorií ohrožení a kriticky ohrožení. Pracovníky České inspekce životního prostředí zaujal jeho inzerát na zahraničním aukčním serveru. Roháči obecní a tesaříci zavalití tam byli nabízeni po osmi dolarech (zhruba 200 korunách) za kus.

"I když se prodávající snažil být opatrný, kriminalisté odhalili jeho totožnost a při domovní prohlídce pak oněch 555 chráněných exemplářů brouků zajistili," uvedl Šváb.

Obdobně se vedlo i studentovi, který přechodně pobývá v Brně. Ten už byl v minulosti za tuto trestnou činnost odsouzen. Ve spolupráci se slovenskými kolegy provedli čeští policisté v této kauze dvě domovní prohlídky, při kterých zajistili celkem 12 chráněných motýlů. Tento případ nyní řeší soud.

Tesařík zavalitý je nelegálně k mání za 200 Kč.
Tesařík zavalitý je nelegálně k mání za 200 Kč.

U čtyřiadvacetiletého muže z Brna pak policie při domovní prohlídce našla 109 exemplářů z kategorie ohrožených a kriticky ohrožených živočichů. Jednalo se o motýly a brouky. Všem zmíněným mužům hrozím až tříleté vězení.

Přečtěte si článek Soud poprvé potrestal českého prodejce ohrožených druhů hmyzu. Nabízel je přes eBay
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist