https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/turiste-budou-moci-vyuzivat-novou-autobusovou-linku-z-pribrami-na-okraj-brd
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Turisté budou moci využívat novou autobusovou linku z Příbrami na okraj Brd

6.6.2021 00:46 | PŘÍBRAM (ČTK)
Projekt turistického autobusu do Brd město obnovuje po třech letech.
Projekt turistického autobusu do Brd město obnovuje po třech letech.
Pěší turisté a cyklisté budou moci využívat novou autobusovou linku z Příbrami na okraj Brd. Turistický autobus bude jezdit od června do září každý víkend a o svátcích, informovala ČTK mluvčí příbramské radnice Eva Švehlová.
 

První spoj turistické linky MHD 5B vyjel v sobotu 5. června v 8:05. Autobus vyjíždí ze Svaté Hory a projede Příbramí přes Březové Hory do Kozičína, Orlova a zpět na Svatou Horu. Jízdné bude nastaveno dle platného tarifu MHD Příbram a převoz jízdních kol bude zdarma.

Projekt turistického autobusu do Brd město obnovuje po třech letech. Díky tomuto spoji se zájemci budou moci pohodlně přemístit jak mezi příbramskými památkami, tak se v klidu během pár okamžiků dostat až na okraj Chráněné krajinné oblasti Brdy bez vlastního auta.

„Spoj, který jsme si pracovně nazvali Fabiánův expres, zajistí nejen převoz turistů, ale i cyklistů, kdy bude možné přepravit deset jízdních kol. Pro letošní sezonu je turistická linka MHD 5B nastavena tak, že pojedou čtyři spoje v dopoledních a následně čtyři zpáteční spoje v odpoledních hodinách. Zavedení turistické linky je dalším krokem ke zpřístupnění Brd a celé naší turistické oblasti,“ uvedl starosta Jan Konvalinka (za ANO).

Brdy se těší velké oblibě turistů, v době pandemie se návštěvnost ještě zvýšila. Tomu ale mnohde neodpovídají parkovací kapacity. Například parkoviště v Orlově, které je v majetku Vojenských lesů, bývá rychle zaplněné. Díky turistické lince by se situace s parkováním mohla zlepšit. Příbram také jedná s vlastníky pozemků v Orlově a Kozičíně o vytvoření nových parkovacích míst.

Špatné parkování v obcích kolem bývalého vojenského újezdu komplikuje život lesníkům i záchranářům, kteří potřebují do přírodní oblasti volný průjezd. Hlavní zátěž nesou lidé z obcí na okraji chráněné krajinné oblasti. Část turistů nerespektuje dopravní značení, silniční pravidla nebo nechává auta na trávě a na soukromých pozemcích.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ss

smějící se bestie

6.6.2021 05:48
Takže to vypadá, že Brdy budou za chvíli lunapark, jako je to místy na Šumavě, v Krkonoších. Chudák příroda.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist