https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/u-andela-vznikne-nove-cyklodepo-pro-rozvoz-zbozi-elektrokoly
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Cyklodepo se v Praze osvědčilo. Na Florenci bude nastálo a vznikne nové u Anděla

23.3.2021 11:06 | PRAHA (ČTK)
První depot.bike vznikl loni na Těšnově. Místo pro přeložení zboží z dodávek na nákladní elektrokola zahájilo provoz 18. listopadu 2020 a dosud fungoval v pilotním režimu, od 1. května 2021 zde bude nastálo.
První depot.bike vznikl loni na Těšnově. Místo pro přeložení zboží z dodávek na nákladní elektrokola zahájilo provoz 18. listopadu 2020 a dosud fungoval v pilotním režimu, od 1. května 2021 zde bude nastálo.
Zdroj | Praha.eu
Cyklodepo pro překládku a rozvoz zboží po centru Prahy elektrokoly bude na Těšnově fungovat i po skončení pilotního provozu naplánovaného do konce dubna. Depot.bike tak bude od 1. května 2021 pod magistrálou na dobu neurčitou. Nedaleko pražské křižovatky Anděl vznikne cyklodepo nové. Umístěno bude na Plzeňské ulici pod městským okruhem, sdělili po jednání radních náměstci primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě) a Petr Hlaváček (TOP 09).
 

"Inovaci v pražské logistice se daří, ze strany byznysu je o ní zájem a má smysl v ní pokračovat a dále rozvíjet. Od začátku fungování cyklodepa na Těšnově kurýři doručili více než 20 000 zásilek a odlehčují tím centru Prahy od zbytečné dopravy," řekl na dotaz ČTK náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě).

První depot.bike vznikl loni na Těšnově. Místo pro přeložení zboží z dodávek na nákladní elektrokola zahájilo provoz 18. listopadu 2020 a dosud fungoval v pilotním režimu, od 1. května 2021 zde bude nastálo. Místo pro přeložení zboží z dodávek na nákladní elektrokola pro město na Těšnově provozuje společnost ekolo.cz.

Po změně režimu z pilotního na běžný provozovatel depo upraví, vybuduje vzhlednější ploty, upraví vnitřní uspořádání a zlepší vybavení. Otevřeno bude moci být také o víkendu a bude možné zde postavit boxy na balíky nebo podatelnu a výdejnu balíků.

V areálu je osm míst pro kontejnery osmi firem. Společnosti přivezou své zásilky a odsud je kurýři odvezou do historického centra. V případě nemožnosti doručení zásilek se balíčky vrací na Těšnov, nikoliv do vzdálených skladů. Tím se snižují emise ve městě.

"Nové místo bude pod křižovatkou městského okruhu s Plzeňskou, na místě dnes opuštěného bývalého soukromého parkoviště. Obslouží tak Smíchov nebo Malou Stranu," řekl Scheinherr. Kdy přesně začne fungovat Scheinherr ani Hlaváček neřekli.

Pražské zastupitelstvo předloni přijalo závazek, že do roku 2030 sníží emise oxidu uhličitého v metropoli o 45 procent. Do roku 2050 má být město tzv. bezuhlíkové. K tomu má napomoci podpora udržitelných druhů dopravy, výsadba zeleně či energetické úspory ve veřejných budovách.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Viktor Šedivý

23.3.2021 13:17
Osvědčilo?
Takže je to levnější než normální rozvoz nebo při stejné ceně rychlejší ... ?
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist