https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/u-oblibene-plaze-v-sydney-se-objevilo-15-zraloku-urady-ji-zavrely
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

U oblíbené pláže v Sydney se objevilo 15 žraloků, úřady ji zavřely

3.1.2023 17:00 | SYDNEY (ČTK)
Australské úřady dnes přechodně uzavřely oblíbenou pláž Palm Beach v Sydney poté, co se v její blízkosti objevilo asi 15 žraloků. Informoval o tom australský server 9News.
 

Kladivouni byli spatřeni asi 200 metrů od zóny určené ke koupání, která je vyznačena praporky. Na jižní polokouli nyní panuje letní počasí a moře bylo v tu dobu plné lidí. Úřady vyzvaly koupající se, aby se co nejrychleji vrátili na břeh. Poté, co žraloci oblast opustili, pobřežní stráž pláž znovu zpřístupnila.

V australských vodách se vyskytují tři druhy kladivounů, podle expertů jsou pro člověka nebezpeční zřejmě jen kladivouni velcí, kteří dosahují délky až šesti metrů. Kladivouni u Palm Beach měřili kolem dvou metrů. O jaký druh se jednalo, není jasné.

Malebná pláž Palm Beach se nachází asi hodinu jízdy z centra Sydney, které je metropolí australského státu Nový Jižní Wales. Incident oživil diskuse o tom, zda by u pobřeží neměly být nataženy ochranné sítě. Toto opatření má ale mnoho kritiků. “Pobřežní stráž v současné době disponuje drony, takže může žraloky dobře monitorovat. Do sítí se jen chytají jiní mořští živočichové," uvedl jeden z diskutérů na sociálních sítích.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist