https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/u-srilanskych-brehu-uvazla-stovka-kulohlavcu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

U srílanských břehů uvázla stovka kulohlavců

3.11.2020 17:18 | COLOMBO (ČTK)
Dostat kulohlavce zpátky na volné moře je velmi náročné, protože mnoho z nich opakovaně končí na mělčině a pláži. Příčiny hromadného uváznutí kytovců nejsou známé, ale jde o poměrně častý jev.
Dostat kulohlavce zpátky na volné moře je velmi náročné, protože mnoho z nich opakovaně končí na mělčině a pláži. Příčiny hromadného uváznutí kytovců nejsou známé, ale jde o poměrně častý jev.
Zhruba stovka kulohlavců uvázla na pláži nedaleko srílanského hlavního města Colomba. O záchranu těchto kytovců, kteří mohou dorůst až sedmimetrové délky a dosáhnout váhy více než čtyři tuny, usilují příslušníci srílanské armády a místní dobrovolníci. Informoval o tom zpravodajský server BBC News.
 

Dostat kulohlavce zpátky na volné moře je velmi náročné, protože mnoho z nich opakovaně končí na mělčině a pláži. Příčiny hromadného uváznutí kytovců nejsou známé, ale jde o poměrně častý jev. V září uhynuly stovky velryb na australské pláži při jednom z největších případů uváznutí kytovců na souši, jaký byl kdy zaznamenán.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist