https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/u-troubelic-a-slatinek-horel-les-pozar-hasici-hasili-do-noci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

U Troubelic a Slatinek hořel les, požár hasiči hasili do noci

15.4.2020 00:15 | OLOMOUC (ČTK)
Na Olomoucku hasiči hasili hned dva lesní požáry, u Troubelic a u Slatinek.
Na Olomoucku hasiči hasili hned dva lesní požáry, u Troubelic a u Slatinek.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | hzscr.cz
U Troubelic na Olomoucku v noci na dnešek hořel les, oheň zasáhl plochu 50 krát 30 metrů. K požáru, jehož plameny byly vidět ze vzdálenosti několika desítek kilometrů, se sjely jednotky z celého okolí. Oheň hasiči zlikvidovali před 01:00, na místě však část jednotek zůstala až do rána. Zásahu u Troubelic předcházel požár lesa ve Slatinkách na Prostějovsku, informoval dnes mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Hasiči v této souvislosti znovu apelují vzhledem k suchu, aby byli lidé obezřetní při manipulování s ohněm.
 

K lesnímu požáru u Troubelic hasiči vyrazili v úterý v 21:00. "Viditelné plameny z opravdu velké dálky předznamenávaly další náročné hodiny pro desítky zasahujících hasičů. Jednalo se o požár mladého lesního porostu na ploše 50 krát 30metrů," uvedl mluvčí hasičů. Práci hasičů ztěžovala nejen současná bezpečnostní opatření, ale i nepřístupný terén pro dojezd hasičské techniky, pozdní noční doba, která omezovala viditelnost, a také povětrnostní podmínky, které plochu požáru rychle šířily.

Požáru u Troubelic předcházel náročný zásah ve 40 kilometrů vzdálených Slatinkách na Prostějovsku, kde oheň v lese hasiči likvidovali od 17:00 do pozdních nočních hodin. Oheň zde rovněž zasáhl mladý les na ploše zhruba 50 metrů čtverečních. Požár se však v krátkosti rozšířil na téměř dvojnásobek. "Zasahujícím hasičům se velmi rychlým rozestoupením a využitím více hasebních proudů podařilo zamezit v rozšíření na dva včelíny v těsné blízkosti," doplnil mluvčí hasičů.

Oba požáry se obešly bez zranění. Během posledních několika dnů jde v kraji již o několikátý požár v lese.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist