https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/u-vresove-horela-skladka-odpadu-kour-byl-videt-kilometry-daleko
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

U Vřesové hořela skládka odpadu, kouř byl vidět kilometry daleko

13.8.2023 19:08 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
U Vřesové na Sokolovsku hasiči zasahují u požáru skládky komunálního odpadu firmy Sater. Podle mluvčího hasičů Martina Kasala se požár na povrchu podařilo uhasit, pokračuje ale prolévání skládky, aby se uhasila i případná ohniska v hloubce. Dopoledne byl vyhlášený druhý stupeň požárního poplachu, což znamená nasazení většího množství hasičských jednotek. Odpoledne se už počet hasičů na místě snížil. Hasiči budou na skládku dohlížet celou noc, řekl odpoledne ČTK Kasal.
 

Dým z požáru byl přes den viditelný na velkou vzdálenost, obyvatelům ale nic nehrozilo, skládka leží daleko od bytové zástavby.

"Zásah bude pravděpodobně trvat delší dobu. Je nutné větší množství dýchací techniky a střídání zasahujících hasičů. Požár vznikl na hraně skládky, ale v její spodní části, takže prohořívá směrem vzhůru," popsal dopoledne Kasal.

Doplnil, že na místo požáru byla povolána i jednotka z laboratoře Třemošná pro měření množství zplodin ve vzduchu v okolí místa zásahu. "Starostové okolních obcí byli informováni, ohrožení lidí v této chvíli nehrozí," dodal Kasal.

U požárů skládek je podle něho komplikované, že oheň je často skrytý hluboko pod povrchem. Takže je nutné hasit poměrně dlouho, než se všechna tato ohniska podaří zlikvidovat, dodal.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (3)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

SV

Slavomil Vinkler

13.8.2023 20:18
A není lepší to prohnat spalovnou hned?
Odpovědět
ss

smějící se bestie

14.8.2023 07:41 Reaguje na Slavomil Vinkler
1*
Odpovědět
ss

smějící se bestie

14.8.2023 07:41 Reaguje na smějící se bestie
A hasiči by měli klid !
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist