https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ukrajina-za-srpen-vyvezla-o-tretinu-mene-zemedelskych-vyrobku-nez-pred-valkou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ukrajina za srpen vyvezla o třetinu méně zemědělských výrobků než před válkou

2.9.2022 10:59 | KYJEV (ČTK)
Ukrajina za srpen vyvezla čtyři miliony tun zemědělských výrobků, což jsou dvě třetiny množství, jaké za stejné období vyvážela před začátkem ruské invaze. Přes odblokované černomořské přístavy do zahraničí zamířilo přes 1,5 milionu tun zboží, jako je obilí nebo slunečnicový olej. Informoval o tom náměstek ministra zemědělství Taras Vysockyj.
 

"Směřujeme k obnovení předválečných objemů exportu," uvedl Vysockyj na internetových stránkách ministerstva zemědělství. Dodal, že 25 až 30 procent zemědělské produkce zůstalo na ukrajinském trhu, 70 procent bylo na export. Tento měsíc Ukrajina plánuje vyvézt pět milionů tun zemědělských výrobků.

Vývoz ukrajinské zemědělské produkce vzrostl díky dohodě o odblokování černomořských přístavů uzavřené v červenci mezi Ukrajinou, Ruskem, Tureckem a OSN. Vysockyj řekl, že z ukrajinských přístavů za tu dobu vyplulo přes 60 lodí. První loď s obilím od začátku ruské invaze na Ukrajinu z 24. února z ukrajinského přístavu vyplula 1. srpna.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Jaroslav Řezáč

2.9.2022 19:20
ale taky se 4 měsíčním skluzem
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist