https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/uprchla-vydra-je-zpet-v-ustecke-zoologicke-zahrade-lapili-ji-ve-firme
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Uprchlá vydra je zpět v ústecké zoologické zahradě, lapili ji ve firmě

24.10.2023 18:29 | ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Vydru, která vinou technické závady na ohradníku uprchla ze zoologické zahrady v Ústí nad Labem, se podařilo lapit. Je v péči veterináře a stráví několik dní v izolaci, než se vrátí k ostatním členům vydří skupiny. ČTK to dnes řekla mluvčí zoo Veronika Schranková.
 

"Nemá viditelné zranění, to je dobrá zpráva," uvedla Schranková. Vydra uprchla už v pátek, poslední dva dny se schovávala v hale v areálu firmy v okolí zoo. "Na místo dorazil náš tým, který tam vydru poslední dva dny monitoroval," řekla mluvčí. Vydru se podle ní podařilo odchytit díky tzv. stahovacímu oku. Dodala, že technická závada byla opravena.

Útěky zvířat ze zoo v Ústeckém kraji nejsou příliš časté. Expozice bývají dobře zabezpečené. V děčínské zoo letos v červnu uprchly opice, které se z výběhu dostaly poté, co elektrický ohradník poškodil cizí člověk. Zadržela ho policie. Posledního uprchlého makaka se podařilo lapit po osmi dnech.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Zbyněk Šeděnka

26.10.2023 10:01
Vydří úprchlík by měl být pojmenován. Navrhoval bych jméno Kájínek.
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist