https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ustavni-cinitele-podporili-ceske-odhodlani-snizovat-emise-co2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ústavní činitelé podpořili české odhodlání snižovat emise CO2

11.10.2019 00:37 | PRAHA (ČTK)
Česko je odhodláno plnit své mezinárodní závazky ohledně snižování emisí oxidu uhličitého (CO2). / Ilustrační foto
Česko je odhodláno plnit své mezinárodní závazky ohledně snižování emisí oxidu uhličitého (CO2). / Ilustrační foto
Foto | ZV / / Ekolist.cz
Česko je odhodláno plnit své mezinárodní závazky ohledně snižování emisí oxidu uhličitého (CO2). Musí to být ale založeno na samostatném rozhodování země a nesmí to ohrozit sociální smír, konkurenceschopnost nebo možnost rozhodovat o vlastním energetickém mixu. Včera se na tom při jednání na Pražském hradě shodli nejvyšší ústavní činitelé.
 

Podle ústavních činitelů musí mít Česko vizi odpovědného přístupu k životnímu prostředí, která bude vycházet z vědeckého poznání. Debata o klimatických změnách podle nich nesmí podléhat ideologiím. Zdůraznili také, že pro bezuhlíkovou energetickou soběstačnost Česka je třeba jaderná energetika.

Ústavní činitelé se rovněž shodli, že se na plnění klimatických cílů musejí spravedlivě podílet všechny státy. Evropská unie podle nich nesmí být ve svém úsilí o snižování emisí osamocena. Premiér Andrej Babiš (ANO) v minulosti opakovaně upozorňoval, že zatímco v EU emise CO2 klesají, celosvětově rostou.

Evropská unie by podle ústavních činitelů také měla usilovat o to, aby na některé její státy či regiony neúměrně nedopadaly důsledky transformace hospodářství, která nastane kvůli klimatické politice.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist