https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/usti-dava-za-odstrel-cerne-zvere-myslivcum-300-korun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ústí dává za odstřel černé zvěře myslivcům 300 korun

3.4.2019 07:49 | ÚSTÍ N.L. (ČTK)
Krajské město podporuje odstřel černé zvěře od roku 2015, kdy zaplatilo 17.700 korun za 59 ulovených kusů.  Ilustrační snímek.
Krajské město podporuje odstřel černé zvěře od roku 2015, kdy zaplatilo 17.700 korun za 59 ulovených kusů. Ilustrační snímek.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Jaromír Zumr / Naše příroda
Odstřel přemnožené černé zvěře, která páchá v Ústí nad Labem škody v okrajových částech města a na sídlištích, podpoří i letos ústecký magistrát. Za každý ulovený kus dostanou myslivci 300 korun. Informovala o tom mluvčí magistrátu Romana Macová.
 

"A protože myslivost v České republice je zájmovou činností, náklady spojené s lovem musí nahradit sám spolek nebo každý jednotlivý myslivec na vlastní náklady, rada města se rozhodla, že opět podpoří spolky finančně," uvedla Macová. Za každý kus dostanou myslivci 300 korun, maximální částka pro jeden myslivecký spolek je ale 20.000 korun. Peníze z rozpočtu města získá na základě rozhodnutí rady města šest mysliveckých spolků.

Krajské město podporuje odstřel černé zvěře od roku 2015, kdy zaplatilo 17.700 korun za 59 ulovených kusů. Nejvíce odstřelů provedli myslivci v roce 2017, kdy město vyplatilo 47.700 korun za 159 kusů černé zvěře.

Vloni v říjnu například odstřelili myslivci pět divokých prasat na sídlišti Severní Terasa. Prasata tam ničila zahrady, lidé z nich měli obavy. Důvodem, proč se černá zvěř přibližuje do obydlených částí města, je především dostatek potravy a relativní bezpečí.

Se stejným problémem bojuje také Děčín. Tam nechala radnice v březnu nainstalovat pachové ohradníky za zhruba 10.000 korun, které by podle mluvčího děčínské radnice Luďka Stínila měly zabránit divočákům v tom, aby páchali škody v části Bynov. Černou zvěř z lesů podle Stínila vyhání hluk při kácení dřeva kvůli kůrovci a fakt, že lidé divočáky krmili.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist