https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-australii-plati-zakaz-jednorazovych-igelitek-nekteri-se-zlobi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Austrálii platí zákaz jednorázových igelitek, někteří se zlobí

2.7.2018 00:34 (ČTK)
Podle Programu OSN na ochranu životního prostředí (UNEP) každý rok skončí v oceánech více než osm milionů tun plastů. OSN chce, aby se do roku 2022 přestaly jednorázové výrobky z plastů používat. / Ilustrační foto
Podle Programu OSN na ochranu životního prostředí (UNEP) každý rok skončí v oceánech více než osm milionů tun plastů. OSN chce, aby se do roku 2022 přestaly jednorázové výrobky z plastů používat. / Ilustrační foto
Foto | moriza / Flickr
Vztek a rozčilení vyvolal u některých zákazníků největších australských obchodních řetězců zákaz vydávání jednorázových plastových tašek. Ten platí ve většině australských států od včerejška a obchodníkům za jeho porušení hrozí pokuta, napsala agentura Reuters.
 

Jistý muž v obchodním řetězci Woolworths chytil pod krkem prodavače, který mu oznámil, že plastové tašky na jedno použití už v obchodě nejsou. Incident na místě vyřešila policie. Jiné obchody s potravinami poslaly do prodejen více zaměstnanců, aby lidem pomáhali zvyknout si na nové opatření. Jeho cílem je omezit množství odpadu. Zákazníci si v obchodech mohou koupit tašky, které se dají použít opakovaně.

Odborová organizace sdružující prodavače zahájila kampaň, kterou chce veřejnost na tuto změnu připravit. "Chápeme, že někteří zákazníci mohou být rozčilení, ale jakékoliv násilné nebo hrubé chování vůči zaměstnancům obchodů je naprosto neomluvitelné," cituje Reuters Gerarda Dwyera z odborové organizace zaměstnanců pracujících v obchodech.

Podle Programu OSN na ochranu životního prostředí (UNEP) každý rok skončí v oceánech více než osm milionů tun plastů. OSN chce, aby se do roku 2022 přestaly jednorázové výrobky z plastů používat.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist