https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-bavorsku-chytili-jednoho-z-uprchlych-vlku-je-zpet-ve-vybehu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Bavorsku chytili jednoho z uprchlých vlků, je zpět ve výběhu

30.10.2017 08:10 | PRAHA (ČTK)
Jednu z vypuštěných vlčic se podařilo chytit. Podle veterináře zhubla, ale jinak je v pořádku.
Jednu z vypuštěných vlčic se podařilo chytit. Podle veterináře zhubla, ale jinak je v pořádku.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Jednoho z vlků, kteří na počátku října uprchli z výběhu v německém Národním parku Bavorský les, se podařilo chytit a nyní je už zpět v oboře. S odvoláním na vedení parku o tom v pátek informoval list Passauer Neue Presse. Na útěku tak zůstávají již jen dvě šelmy. Podle ředitele parku se jedna z nich pohybuje u hranic s Českem. Tři z původních šesti uprchlíků jsou po smrti.
 

Vlčici se podařilo lapit do jedné z pastí, které zaměstnanci národního parku umístili v oblasti, kde se zvířata pohybovala. Nyní je zvíře zpět ve výběhu poblíž bavorského městečka Ludwigsthal.

Návrat vlčice k dalším třem šelmám, které z výběhu neutekly, proběhl podle správy parku bez problémů. "Máme radost, že to tak dobře dopadlo a že se zvířata vzájemně přijala," řekl ředitel Franz Leibl.

Zaměstnanci národního parku se nadále snaží odchytit dva vlky, kteří jsou na svobodě. Prioritou je podle Leibla odchytit je živé, i když úřady vydaly povolení k jejich odstřelu. "Náš tým je i po třech týdnech stále v plném nasazení," řekl ředitel parku.

"V současnosti se domníváme, že se vlci pohybují v okolí obce Sankt Englmar a u hranic s Českem," řekl dále Leibl. U jedné z šelem zaznamenali zaměstnanci parku značnou podvýživu. "Zdá se, že druhý vlk z obory kulhá, což by mohlo souviset s hlášenou srážkou s autem," dodal ředitel parku.

Šest z celkem devíti vlků uprchlo v noci na počátku října z výběhu ohrazeného vysokým plotem u Lundwigsthalu, který leží asi deset kilometrů jižně od Železné Rudy. Bavorská policie se zpočátku domnívala, že šlo o nedopatření, později ale uvedla, že zvířata někdo do volné přírody vypustil úmyslně. Bavorsko vypsalo za informace vedoucí k dopadení neznámého pachatele či pachatelů odměnu 10.000 eur (257.000 Kč).

Tři ze šestice uprchlých vlků jsou po smrti. Jednoho srazil krátce po útěku regionální vlak, dva další po neúspěšném pokusu o odchyt zaměstnanci národního parku zastřelili. Na pátrání po vlcích Němci spolupracují mimo jiné s českým Národním parkem Šumava.

Zástupci bavorského národního parku už dříve upozornili, že chování vlků, kteří celý život žili v ohradě, nelze srovnávat s volně žijícími šelmami. Z lidí totiž nemají strach. Varovali proto, aby se lidé k vlkům ve volné přírodě nepřibližovali, nefotografovali je ani nekrmili.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist