https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-brne-si-zajemci-mohou-zabruslit-na-zatopenem-poldru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Brně si zájemci mohou zabruslit na zatopeném poldru

15.2.2021 14:17 | BRNO (ČTK)
Se zimním využitím poldru počítá město i do budoucna. "Letos šlo jen o test, zaplavili jsme jej nízkou hladinou, není to úplně ideální. Ale chce se z toho poučit, jak to dělat příštích letech," uvedl Hladík.
Se zimním využitím poldru počítá město i do budoucna. "Letos šlo jen o test, zaplavili jsme jej nízkou hladinou, není to úplně ideální. Ale chce se z toho poučit, jak to dělat příštích letech," uvedl Hladík.
Zdroj | Pexels
V brněnských Řečkovicích si letos mohou zájemci zabruslit v Zamilovaném hájku. Město tam pro tyto účely nechalo částečně zatopit suchý poldr. O víkendu této možnosti využily stovky lidí, řekl na on-line tiskové konferenci náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL). Suchý poldr slouží pro zachytávání vody z Ponávky v případě povodní, vody v ní letos byl dostatek.
 

"Suchý poldr má celkovou rozlohu asi deset hektarů, zatopili jsme část z něj, asi dva hektary. Led je dostatečně silný, bruslařům se tu nabízí zcela nový zážitek," uvedl Hladík.

Lokalita, kde dřív býval Dolní rybník, má využití po celý rok. Sportovci tam mají softballová hřiště a za freeride sjezdem se tam sjíždějí cyklisté. Je to také oblíbené místo pro vycházky.

Se zimním využitím poldru počítá město i do budoucna. "Letos šlo jen o test, zaplavili jsme jej nízkou hladinou, není to úplně ideální. Ale chce se z toho poučit, jak to dělat příštích letech," uvedl Hladík. Očekává, že se v místě bude dát bruslit ještě dnes a v úterý, poté se zřejmě začne led kvůli stoupajícím teplotám rozpouštět.

V Brně se na přírodních plochách bruslí i jinde, Brňané za zimními radovánkami vyrazili třeba do Mariánského údolí nebo na Brněnskou přehradu. Na zamrzlou hladinu přehrady však lidé vstupují přes opakované varování strážníků, že led stále není dostatečně tlustý a nebezpečí prolomení na některých místech přehrady je podle strážníků velmi vysoké. V sobotu se například led na Brněnské přehradě prolomil pod osmnáctiletou dívkou, která se na něj vydala pro svého psa, pod nímž se prolomil o něco dřív. Oběma se podařilo dostat na břeh.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

JD

Jiří Daneš

15.2.2021 16:32
Taky jsme tam jako děti chodili bruslit. Ještě že letos bylo to "500leté" sucho, takže pravnoučata uvěří, že jsem jim nekecal.
Odpovědět
LK

Lukáš Kašpárek

16.2.2021 09:31
Pokud je to bruslení pouze jako bonus, tak bych to pochopil... primární ale vždy musí být rozumné a odpovědné nakládání s vodou....
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist