https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-byte-v-jablonci-nad-nisou-zilo-29-kocek-policie-zjistuje-zda-nebyly-tyrane
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V bytě v Jablonci nad Nisou žilo 29 koček, policie zjišťuje, zda nebyly týrané

28.6.2023 22:47 | JABLONEC NAD NISOU (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto | Tom Thai / Flickr
Podezřením z týrání koček se zabývají policisté v Jablonci nad Nisou. V jednom bytě jich bylo 29, žily v odpadcích a výkalech. Na webu policie o tom informovala její regionální mluvčí Dagmar Sochorová.
 

"Všechny kočky byly ze strany veterinární správy odebrány a následně převezeny do útulku pro zvířata," uvedla Sochorová.

Kromě podezření ze spáchání trestného činu týraní zvířat se policisté v souvislosti s tím případem zabývají i podezřením ze spáchání trestného činu útoku na úřední osobu. "V době prověřování oznámení byly v uvedeném bytě celé věci přítomny dvě ženy, které ovšem neuposlechly výzev policistů a musely být za použití donucovacích prostředků omezeny na svobodě. Jedna z nich během zákroku napadla zakročujícího policistu a byla zadržena," dodala Sochorová. Obě ženy podle ní policisté po provedení nezbytných úkonů propustili na svobodu.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Karel Zvářal

Karel Zvářal

30.6.2023 07:12
Lepší, když třicet koček žije doma, než vyhozených na ulici.
Odpovědět

Jaroslav Řezáč

30.6.2023 20:24 Reaguje na Karel Zvářal
mít v bytě 30 koček je práce pro psychiatra...

je potřeba si uvědomit, že přilnavosti lidí ke zvířatům které si nacpou do bytu nesouvisí s milováním zvířat ale s depresí zapříčiněnou sociálním vyloučením a sociální nedůvěrou.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist