https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-ceskem-svycarsku-o-vikendu-horelo-podle-spravy-parku-slo-o-zharske-utoky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Českém Švýcarsku o víkendu hořelo, podle správy parku šlo o žhářské útoky

11.4.2023 00:47 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V národním parku České Švýcarsko zasahovali o víkendu kvůli drobnějšímu požáru hasiči. Podle správců parku šlo o o dva žhářské útoky. Informovala o tom na facebooku správa parku. Policie se případy zabývá, hořelo ze soboty na neděli na katastrálním území Vlčí hora, řekl ČTK policejní mluvčí.
 

Hořel posed a přilehlý seník. Na místo vyrazili v neděli hasiči z Krásné Lípy a ze Šluknova. "Na místě zjistili, že se jedná o zahoření vývratu, který chytil od shořelého posedu a uhasili jej. Po předání požářiště provedli naši kolegové kontrolu širšího okolí a zjistili, že došlo také k pokusu o zapálení nedalekého seníku. V seníku došlo k ohoření jeho konstrukce a k vyhoření zbytků sena a suché trávy v okolí," uvedla na sociální síti správa parku. Policie věc vyšetřuje. "Věříme, že se jí podaří žháře dopadnout a tyto útoky skončí," uvedla správa.

V národním parku hořelo také minulý týden. Nejprve shořel posed v lese ve Starých Křečanech a následně rozhledna na Vlčí hoře, v tomto případě zahájili kriminalisté úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Shořela přilehlá chata, rozhledna je poškozená zčásti. Škodu starosta Krásné Lípy Jan Kolář odhadl na dva miliony korun.

V Českém Švýcarsku zasahují hasiči každoročně. Nejrozsáhlejší požár zachvátil národní park loni v létě. Rozšířil se na 1060 hektarů, policie ho vyšetřuje jako obecné ohrožení. Stále pokračují práce na odstraňování následků požáru, při kterém zcela shořely tři objekty a evakuováni byli obyvatelé Hřenska a okolí. Uzavřeny jsou pro turisty některé trasy a mimo jiné i Edmundova soutěska.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (7)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

SV

Slavomil Vinkler

11.4.2023 07:35
Útoky aktivistů na myslivecké posedy, neb regulace zvěře je dle nich vražda a taky požár je dle nich požehnání lesa.
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

11.4.2023 07:45 Reaguje na Slavomil Vinkler
1*
Odpovědět
MU

Michal Uhrovič

11.4.2023 08:29 Reaguje na Slavomil Vinkler
To mohl být i myslivec, co to zapálil. Mohl to být kdokoliv.
Odpovědět
SV

Slavomil Vinkler

11.4.2023 10:49 Reaguje na Michal Uhrovič
Myslíte, jako sprostý konkurenční boj? O přemnoženou zvěř?
Odpovědět
MU

Michal Uhrovič

11.4.2023 12:40 Reaguje na Slavomil Vinkler
A proč je ta zvěř přemnožena, když naše myslivecké spolky jsou OK a dělají všechno správně?
Odpovědět
SV

Slavomil Vinkler

11.4.2023 19:14 Reaguje na Michal Uhrovič
Aha, přemnožená zvěř vzala spravedlnost = SIRKY DO SVÝCH spárků. Podle mne jsou přemnožena prasata všude a jeleni jen málo kde.
Odpovědět
Jakub Graňák

Jakub Graňák

11.4.2023 17:47
Dej hňupovi sirky... ať už teď, nebo loni v létě...
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist