https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-chorvatske-istrii-zacala-platit-omezeni-ohledne-spotreby-vody
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V chorvatské Istrii začala platit omezení ohledně spotřeby vody

18.7.2022 18:05 | ZÁHŘEB (ČTK)
Restrikce se týkají především pitné vody, kterou se ode dneška nesmí mýt auta, kropit ulice či zelené plochy ani sprchovat na plážích a koupalištích.
Restrikce se týkají především pitné vody, kterou se ode dneška nesmí mýt auta, kropit ulice či zelené plochy ani sprchovat na plážích a koupalištích.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V chorvatské Istrii dnes začala platit omezení ohledně spotřeby vody. Úřady na turisticky oblíbeném poloostrově tak rozhodly kvůli přetrvávajícímu suchu. Šetřit vodou by měli i návštěvníci ze zahraničí, informovala agentura HINA.
 

Restrikce se týkají především pitné vody, kterou se ode dneška nesmí mýt auta, kropit ulice či zelené plochy ani sprchovat na plážích a koupalištích. Výjimku mají tržnice a rybí trhy. Snižovat spotřebu zatím nemusejí ani zemědělci.

"Apeluji na všechny, aby šetřili pitnou vodou, abychom v nadcházejícím období nemuseli přijmout ještě restriktivnější opatření," uvedl istrijský župan Boris Miletić. Vyzval zároveň občany a turisty, aby využívali pitné vody co nejúsporněji.

O opatřeních rozhodl Miletić v pátek po poradě se starosty a řediteli vodohospodářských společností. Důvodem je špatná hydrologická situace na území celé Istrie a také předpověď, která v následujícím měsíci neslibuje žádné významné srážky.

Vlna extrémních veder a sucha zasáhla v těchto týdnech prakticky celou jižní Evropu. Na mnoha místech se hasiči potýkají s požáry.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Jaroslav Řezáč

19.7.2022 06:03
Když něco někde není, příkazy a zákazy nepomohou. Stanovit zákazy a příkazy a modlit se, aby voda nedošla opravdu není řešení. Jsou u moře, tak tam mají vody moře
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist