https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-cine-se-narodila-vzacna-pandi-dvojcata
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Číně se narodila vzácná pandí dvojčata

9.8.2016 17:53 | PEKING (ČTK)
Podle Světového fondu na ochranu přírody (WWF) ale do roku 2014 počet pand žijících ve volné přírodě vzrostl na 1864. To je téměř dvojnásobek v porovnání s jejich počtem z konce 70. let
Podle Světového fondu na ochranu přírody (WWF) ale do roku 2014 počet pand žijících ve volné přírodě vzrostl na 1864. To je téměř dvojnásobek v porovnání s jejich počtem z konce 70. let
V chovné výzkumné stanici v provincii S'-čchuan na jihozápadě Číny se narodila pandí dvojčata - sameček a samička. Informovala o tom čínská státní televize CCTV. Mláďata se narodila dnes časně ráno a byla ihned umístěna do inkubátoru. Obě se těší dobrému zdraví.
 

Pandy velké patří mezi ohrožené druhy. Na poklesu jejich počtu se podepsalo především mizející přirozené životní prostředí v kopcích jihozápadní Číny, kde tato zvířata přežívají téměř výhradně konzumací bambusu.

Podle Světového fondu na ochranu přírody (WWF) ale do roku 2014 počet pand žijících ve volné přírodě vzrostl na 1864. To je téměř dvojnásobek v porovnání s jejich počtem z konce 70. let.

Nově oznámila vídeňská zoologická zahrada narození dalšího mláděte pandy velké počaté přirozeným způsobem, což je v případě v zajetí chovaných pand velká vzácnost.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist