https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-dukovanech-zachranili-hasici-postolku-uvizlou-v-asfaltu-koleji
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Dukovanech zachránili hasiči poštolku uvízlou v asfaltu kolejí

14.7.2017 14:40 | DUKOVANY (ČTK)
V areálu elektrárny Dukovany dnes hasiči vyprošťovali mladou poštolku, jíž zatuhly nohy v asfaltu u kolejiště.
V areálu elektrárny Dukovany dnes hasiči vyprošťovali mladou poštolku, jíž zatuhly nohy v asfaltu u kolejiště.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | ČEZ
V areálu elektrárny Dukovany včera hasiči vyprošťovali mladou poštolku, jíž zatuhly nohy v asfaltu u kolejiště. Asfalt změkl kvůli vysokým teplotám v předcházejících dnech a poštolka se z něj sama nedokázala vyprostit. O lehce poraněnou poštolku se postarají ochránci přírody v Kněžicích, sdělil specialista elektrárny na ekologii Milan Svozil.
 

"V areálu elektrárny žijí poštolky dlouhodobě a doposud nikdy jsme takový případ nezaznamenali," uvedl Svozil. Tito draví ptáci využívají vysoké budovy, obsadili také budky připravené pro sokola stěhovavého.

O uvíznutí ptáka v asfaltu zatím neslyšel ani Václav Křivan z kněžického svazu ochránců přírody. Uvedl, že ptáci spíš bývají zraněni auty či elektrickými dráty. Na Třebíčsku ochránci také řeší problém se střelbou na dravé ptáky v okolí obce Mastník.

Od jara už ochráncům prošlo rukama pět zraněných dravců. Poslední případ, u něhož mají podezření na zranění střelbou, je starý dva týdny. V jednom případě se jednalo o motáka lužního, ve zbývajících o motáky pochopy. Ptáci buď uhynuli, nebo budou kvůli handicapu dožívat v zajetí. Podle Křivana se těžko hledá motiv takového jednání, protože myslivcům motáci neškodí. Tito malí dravci vážící sotva půl kilogramu se živí hlavně hmyzem a myšmi.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk

Všechny komentáře (1)

Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

TN

Týna N

30.7.2017 16:19
Je hezké vidět lidský přístup a snahu chránit zvířata i v zařízení, jako je jaderná elektrárna. Poblíž Dukovan je k vidění mnoho divokých živočichů, např. zajíci a úhoři. Myslím, že jaderné elektrárny jsou nedoceněné, ačkoliv nám poskytují mnoho benefitů. Mnozí ekologové opomínají fakt, že právě díky nim se daří snižovat emise oxidu uhličitého. V ČR jádro potřebujeme, snad se podaří včas dostavba a JE Dukovany bude i v budoucnu tak významná a ekologicky přívětivá jako v dnešních dnech. Vzhledem k časové tísni a současné situaci na trhu bych znovu vsadila na technologii VVER.
Odpovědět
reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist