https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-egypte-pokracuje-konference-o-klimatu-cop27-vystoupi-premier-fiala
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Egyptě pokračuje konference o klimatu COP27, vystoupí premiér Fiala

8.11.2022 11:08 | ŠARM AŠ-ŠAJCH (ČTK)
V egyptském Šarm aš-Šajchu bude pokračovat mezinárodní konference o klimatu COP27. Mezi řečníky bude dnes také český premiér Petr Fiala.
 

Na konferenci se vystřídá přes 100 řečníků, z nichž mnozí budou z rozvojových zemí. Ti chtějí žádat o větší zodpovědnost bohatších států, jež jsou zároveň hlavními znečišťovateli ovzduší.

Dnes mezi nimi má být pákistánský premiér Šahbáz Šaríf, v jehož zemi nedávné extrémní záplavy, přičítané klimatické změně, způsobily škody za 40 miliard dolarů (968 miliard Kč) a vyhnaly z domovů miliony lidí.

Premiér Fiala se zúčastní kulatého stolu na téma Hospodaření s vodou, panelové diskuse na téma Podpora vzdělávání v oblasti klimatických změn a s projevem má vystoupit ve 14:30.

U debatních stolů se má mluvit o prostředcích plnění cílů z oblasti financí, technologií a budování kapacit a také o podpoře subsaharské Afriky.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

PH

Pavel Hanzl

8.11.2022 12:36
Jakoukoliv podporu chudých zemí bych podmínil jejich kontrolou porodnosti.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist