https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-havlickove-brode-bude-povodi-cistit-cast-koryta-sazavy-aby-predeslo-povodnim
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Havlíčkově Brodě čistí povodí část koryta Sázavy, aby předešlo povodním

1.8.2021 01:00 | HAVLÍČKŮV BROD (ČTK)
V Havlíčkově Brodě v průběhu letošního léta Povodí Vltavy vyváží bahnitý nános ze dna Sázavy poblíž Plovárenské ulice. Pročištěním koryta řeky se zlepší odtok vody a sníží se riziko vzniku povodní, uvedl mluvčí státního podniku Hugo Roldán. Jde o akci za 6,27 milionu korun bez daně.
 

"Při pracích bude z řeky odstraněno zhruba 4644 kubických metrů bahnitých nánosů," uvedl Roldán. Cyklisté a pěší musí podle radnice od začátku července asi čtyři měsíce počítat s omezením vstupu na část cyklostezky po obou stranách řeky. "V souvislosti s omezením provozu cyklostezek si dovolujeme apelovat na veřejnost, aby dbala zvýšené opatrnosti při pohybu v blízkosti staveniště," dodal mluvčí povodí.

Na pravém břehu Sázavy jde o úsek blízko hřiště v Plovárenské ulici, na levé straně se bude pracovat u areálu městských technických služeb. Tento areál zároveň vodohospodáři využijí pro dočasné uložení vytěžených sedimentů, aby před odvážením proschly. Hladinu řeky budou snižovat pomocí blízkého jezu.

Radnice uvedla, že přístup k nemovitostem podél levého břehu Sázavy budou mít lidé zajištěný obousměrně po cyklostezce, která vede od mostu u kostela svaté Kateřiny. Stavební vozidla budou jezdit Bělohradskou ulicí.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Jan  Knap

Jan Knap

1.8.2021 16:37
To jsou zase napsané lži. Tak at´ po pravdě napíší-díky jezu došlo k zanesení koryta Sázavy a aby se zvýšily zisky MVE, tak se naplavenina odtěžuje. Akorát by mě zajímalo, jestli ta MVE je povodí nebo soukromá a povodí v její prospěch utrácí veřejné peníze. Petrův Zdar
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist