https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-hlinsku-do-chrudimky-unikly-ropne-latky-hasici-je-odstranili
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Hlinsku do Chrudimky unikly ropné látky, hasiči je odstranili

6.6.2023 20:49 | HLINSKO (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Do Chrudimky v Hlinsku na Chrudimsku v pondělí odpoledne unikly ropné látky. Hasiči na řeku instalovali norné stěny a sorpční hady. Likvidaci dokončili dnes. Viníka se najít nepodařilo. ČTK to řekli zástupci města a mluvčí hasičů.
 

"Záchytný systém byl instalován na hladině po celou noc. Hasiči zachycenou neznámou látku zasypali sorpční drtí a z hladiny odstranili do sudů a látka bude odvezena k likvidaci odbornou firmou," řekla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Policisté spolu s pracovníky České inspekce životního prostředí zjišťují možný zdroj znečištění. "Na místě si věc převzal odbor životního prostředí městského úřadu Hlinsko. Nebylo zjištěno protiprávní jednání," uvedla mluvčí policie Dita Holečková. Úhyn ryb nahlášený nebyl, množství látky nebylo nejspíš velké, dodala vedoucí odboru životního prostředí Ivana Kopecká.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist