https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-indonesii-neznamy-pachatel-usmrtil-vzacneho-slona-sumaterskeho
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Indonésii neznámý pachatel usmrtil vzácného slona sumaterského

17.4.2020 00:26 (ČTK)
Podle Světového fondu na ochranu přírody (WWF) žije v současnosti na Sumatře pouze 2400 až 2800 kusů těchto slonů. / Ilustrační foto
Podle Světového fondu na ochranu přírody (WWF) žije v současnosti na Sumatře pouze 2400 až 2800 kusů těchto slonů. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Na ostrově Sumatra v Indonésii byl nalezen mrtvý vzácný slon sumaterský, jemuž neznámý pachatel odřízl chobot, napsala včera agentura DPA. Zkrvavené tělo zvířete s neporušenými kly objevili podle indonéského státního úřadu pro ochranu přírody místní lidé.
 

Za zabití chráněného zvířete hrozí v Indonésii pokuta 200 milionů rupií (asi 316.000 korun). Podle Světového fondu na ochranu přírody (WWF) žije v současnosti na Sumatře pouze 2400 až 2800 kusů těchto slonů. Stejně jako tygrům, orangutanům a nosorožcům jim zde hrozí vyhynutí kvůli pytláctví a ničení jejich přirozeného prostředí kácením deštných pralesů.

Slon sumaterský je poddruh slona indického. Podle Mezinárodního svazu ochrany přírody patří mezi kriticky ohrožené druhy, zejména kvůli ztrátě jeho přirozeného prostředí, jehož plocha se za poslední čtvrtstoletí zmenšila o 69 procent. Většina bloků deštných pralesů na ostrově nyní nepřesahuje 250 kilometrů čtverečních, což je příliš malé teritorium na to, aby se zde sloní populace mohla udržet.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist