https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-indonesii-postavi-nejvetsi-plovouci-solarni-elektrarnu-na-svete
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Indonésii postaví největší plovoucí solární elektrárnu na světě

24.7.2021 01:26 | SINGAPUR (ČTK)
Fotovoltaický panel
Fotovoltaický panel
Singapurská společnost Sunseap Group plánuje postavit za dvě miliardy USD (43,5 miliardy Kč) největší plovoucí solární elektrárnu na světě a systém na skladování energie v sousední Indonésii. Elektrárna na vodní nádrži na ostrově Batam bude mít rozlohu zhruba 1600 hektarů, uvedla firma Sunseap v dnešním prohlášení.
 

Kapacita elektrárny má být až 2,2 gigawatt-peaku (GWp), což je výkon elektrárny při standardních testovacích, tedy ideálních světelných podmínkách.

Sunseap Group je vývojářem, vlastníkem a provozovatelem solárních energetických systémů v Singapuru. V Asii má nasmlouvány projekty o výkonu více než 2000 megawatt-peaku (MWp). V březnu dokončila plovoucí fotovoltaický systém o výkonu pět MWp na pobřeží Singapuru. Plovoucí solární systémy mají pomoci vyřešit problémy s pozemky pro elektrárny, se kterými se setkávají některé země v jihovýchodní Asii.

Výstavba elektrárny má začít v roce 2022 a dokončena má být v roce 2024. Část elektřiny bude určena pro ostrov Batam, zbytek by se mohl vyvážet podmořským kabelem do Singapuru vzdáleného zhruba 50 kilometrů.

Podle internetových stránek firmy BP má Batam v současnosti kapacitu výroby elektřiny 540 MW. Vyrábí ji za pomoci plynu a nafty, napsala agentura Reuters.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

PH

Pavel Hanzl

24.7.2021 08:20
To je velmi dobrý počin, ale mají zmáknutý případ bouře a vlnobití??
To by mohlo mít fatální důsledky.

Ale lidský hlad po energii je taky děsivý, nešel by se ten problém řešit i na téhle straně rovnice?
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist