https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-japonsku-zrejme-zase-utocil-medved-zahynul-osmapadesatilety-muz
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Japonsku zřejmě zase útočil medvěd, zahynul osmapadesátiletý muž

23.6.2024 00:07 (ČTK)
Populace medvědů v Japonsku soustavně roste. Medvědů ušatých je tam podle posledních dostupných odhadů asi 44 000.
Populace medvědů v Japonsku soustavně roste. Medvědů ušatých je tam podle posledních dostupných odhadů asi 44 000.
Medvěd pravděpodobně zabil osmapadesátiletého stavebního dělníka v Japonsku. Muž byl nalezen v lese v prefektuře Nagano s rozsáhlými poraněními hlavy a zad, uvedl podle zpravodajského serveru BBC News mluvčí centrální policejní stanice prefektury. Útoky medvědů na lidi v Japonsku se v poslední době množí. Ministerstvo životního prostředí v prosinci informovalo, že od dubna do listopadu loňského roku zahynulo při útocích medvědů šest lidí a 212 utrpělo zranění.
 
Dělníka našel v lese jeho kolega, který ho šel hledat, když se po návštěvě staveniště nevrátil do práce, uvedla japonská stanice NHK. Podle listu Asahi šimbun byli v Naganu tento měsíc při útocích medvědů zraněni čtyři lidé.

Úřady v prefektuře důrazně varovaly občany, aby se nevydávali do hor za svítání či za soumraku, kdy jsou medvědi nejaktivnější. Radí také navštěvovat hory ve skupinách a nosit s sebou předměty, které dělají hluk, jako například zvonečky.

Populace medvědů v Japonsku soustavně roste. Medvědů ušatých je tam podle posledních dostupných odhadů asi 44 000; v roce 2012 jich bylo asi 15 000. Statistika navíc nezahrnuje prefekturu Hokkaidó, kde podle odhadů žije asi 12 000 medvědů hnědých ussurijských, jejichž populace se od roku 1990 zdvojnásobila.

V květnu Japonsko oznámilo, že po rekordním počtu útoků medvědů na lidi vyzkouší systém varování založený na umělé inteligenci.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist