https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-kenske-rezervaci-zabil-elektricky-proud-osm-divokych-buvolu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V keňské rezervaci zabil elektrický proud osm divokých buvolů

13.4.2024 22:26 | DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Osm divokých buvolů zabil v přírodní rezervaci v západní Keni proud z drátů, které ležely na zemi, protože se zlomil dřevěný sloup elektrického vedení. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na keňský úřad pro volně žijící zvířata.
 

Neštěstí se stalo v národním parku Lake Nakuru, který je známý rozmanitou škálou volně žijících zvířat včetně buvolů afrických.

Ochránci přírody již v minulosti vyjádřili obavy z rizika zasažení divokých zvířat proudem z elektrického vedení. V roce 2021 se stal podobný případ v rezervaci Soysambu, kde proud ze spadlého vedení zabil dvě žirafy.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

MU

Michal Ukropec

14.4.2024 19:31
V Keni jezdí většinou vyhlídková auta na naftu. Auta na baterky jsou většinou nabíjena z diesel agregátů. Někde opravdu jsou elektrické rozvody. Těch je ale opravdu minimum.
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist