https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-kolumbii-zadrzeli-kontraband-jedovatych-zab-mirici-do-nemecka
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Kolumbii zadrželi kontraband jedovatých žab mířící do Německa Video

8.11.2018 00:30 (ČTK)
Kolumbijská policie zadržela na letišti v hlavním městě Bogotě milionový kontraband jedovatých žab, který měl být dopraven do Německa.
Kolumbijská policie zadržela na letišti v hlavním městě Bogotě milionový kontraband jedovatých žab, který měl být dopraven do Německa.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Kolumbijská policie zadržela na letišti v hlavním městě Bogotě milionový kontraband jedovatých žab, který měl být dopraven do Německa. Podle agentury DPA to včera oznámilo kolumbijské ministerstvo životního prostředí.
 

Úředníci na letišti našli v jednom zavazadle speciální schránky, v nichž bylo ukryto celkem 216 žab. Cena této ilegální zásilky by podle policie při rozprodání na černém trhu přesáhla 400.000 dolarů, což je podle aktuálního přepočtu více než devět milionů korun.

Kontraband se podle DPA skládal ze tří druhů jedovatých žab, včetně pralesniček ohnivých. Jde o obojživelníky, kteří se vyskytují na tichomořském pobřeží Kolumbie a patří mezi ohrožené druhy.

Podle předběžných výsledků vyšetřování byly žáby nejprve přepraveny pozemní cestou z třetího největšího kolumbijského města Cali do Bogoty. Z metropole pak měly být letecky propašovány do Německa. Sběratelé jsou ochotni za jeden exemplář těchto vzácných žab zaplatit kolem 2000 dolarů, uvedlo v souvislosti s případem ministerstvo životního prostředí.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist