https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-kongu-se-znovu-otevrel-narodni-park-znamy-diky-gorilam-horskym
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Kongu se znovu otevřel národní park známý díky gorilám horským

18.2.2019 09:10 (ČTK)
Více než polovina světové populace goril horských žije v národním parku Virunga v Kongu.
Více než polovina světové populace goril horských žije v národním parku Virunga v Kongu.
Licence | Volné dílo (public domain)
Národní park Virunga na východě Konga, kde žije více než polovina světové populace kriticky ohrožených goril horských, se znovu otevřel pro návštěvníky. Informuje o tom agentura Reuters. Uzavřen byl loni na jaře z bezpečnostních důvodů.

Ozbrojenci v květnu ve východní části Konga unesli dva Brity a jejich konžského řidiče. Krátce poté byli propuštěni, ale strážkyně parku, která měla na starosti bezpečnost turistů, byla zabita.

 

"Dali jsme si dost času na to, abychom si byli jisti, že se bezpečnost pro turisty zlepšila," řekl dnes agentuře Reuters ředitel parku Emmanuel de Mérode.

Virunga je nejstarším národním parkem v Africe a nejrozsáhlejší rezervací s tropickým deštným pralesem. Na jeho území se nacházejí dvě aktivní sopky. Rozkládá se na ploše 7800 kilometrů čtverečných. V této oblasti mezi mezi sebou o nerostné bohatství ozbrojené skupiny. Při ochraně parku přišlo doposud o život 175 strážců.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist