https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-libereckem-kraji-tridi-odpady-nejlepe-v-horskych-strediscich
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Libereckém kraji třídí odpady nejlépe v horských střediscích

14.7.2020 00:48 | LIBEREC (ČTK)
V loňském roce vytřídil v průměru každý obyvatel Libereckého kraje 49,4 kilogramu papíru, plastů, skla a nápojových kartonů.
V loňském roce vytřídil v průměru každý obyvatel Libereckého kraje 49,4 kilogramu papíru, plastů, skla a nápojových kartonů.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | mzp.cz
V Libereckém kraji třídí odpady nejlépe lidé v horských střediscích. V 15. ročníku soutěže Zlatá popelnice zvítězily Albrechtice v Jizerských horách a krkonošská města Jablonec nad Jizerou a Rokytnice nad Jizerou. ČTK o tom informoval mluvčí Libereckého kraje Jan Mikulička. Nově se letos soutěžilo ve třech kategoriích - obce do 500 obyvatel, do 2000 obyvatel a nad 2000 obyvatel.<
 

"Druhou novinkou je ocenění vybrané obce z každého okresu za přínosný počin na poli odpadového hospodářství, který přispěl ke zkvalitnění systému tříděného sběru," doplnil krajský radní pro životní prostředí Jiří Löffelmann (Starostové pro Liberecký kraj). Tato ocenění si odnesly Stvolínky na Českolipsku, Vlastiboř na Jablonecku, Hlavice na Liberecku a Kacanovy na Semilsku.

V loňském roce vytřídil v průměru každý obyvatel Libereckého kraje 49,4 kilogramu papíru, plastů, skla a nápojových kartonů, což je pod celostátním průměrem. Ten loni vzrostl o více než dva kilogramy na 51,3 kg. Výrazně nadprůměrný je kraj v třídění kovů, kterého se v přepočtu na obyvatele vytřídilo 23,6 kilogramu. Celostátní průměr je 13,9 kg.

V Libereckém kraji mají obyvatelé k dispozici téměř 12.300 veřejně dostupných barevných kontejnerů a menších nádob na třídění odpadů umístěných přímo u domů. Loni přibylo díky společnému projektu Libereckého kraje a společnosti EKO-KOM dalších 259 nádob v hodnotě téměř 1,8 milionu korun. Jedno průměrné, veřejně přístupné kontejnerové stanoviště slouží pro 132 obyvatel.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Pa

PavelA

14.7.2020 08:00
A zeptejme se stálých obyvatel kolik platí za odpady.Aneb "Čím víc třídíš,tím víc platíš" á-la Marius Pedersen
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist