https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-litomericich-budou-lide-pit-pivo-z-vratnych-kelimku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Litoměřicích budou lidé pít pivo z vratných kelímků

6.8.2018 00:10 (ČTK)
V Litoměřicích na pivních slavnostech 11. srpna bude pivo čepováno pouze do vratných zálohovaných kelímků. / ilustrační foto
V Litoměřicích na pivních slavnostech 11. srpna bude pivo čepováno pouze do vratných zálohovaných kelímků. / ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | Hans / Pixabay
V Litoměřicích na pivních slavnostech 11. srpna bude pivo čepováno pouze do vratných zálohovaných kelímků. Město tak chce omezit nadměrnou spotřebu jednorázových plastových pohárků a přispět k ochraně životního prostředí. Ředitelka Městských kulturních zařízení Věra Kmoníčková už vyzvala 27 pivovarů přihlášených na slavnosti, aby vydávání vratných kelímků respektovaly a ujistila, že jednorázové kelímky nebude město tolerovat.
 

"Množství plastového odpadu vyprodukovaného při této akci tím výrazně ubude. Využití vratných pohárků budeme postupně rozšiřovat. Musíme se chovat odpovědně k našemu životnímu prostředí," uvedl místostarosta Litoměřic Karel Krejza (ODS).

Zálohované vratné kelímky už fungují na různých českých festivalech. V Litoměřicích zaplatí účastníci u stánku zálohu 50 korun a dostanou pivo ve vratném půllitrovém pohárku z pevného plastu. Při koupi každého dalšího piva vymění špinavý pohárek za čistý. Na závěr návštěvník pohár vrátí a dostane zálohu zpět. Kelímek si může také nechat na památku.

Litoměřice jsou zapojeny do Národní sítě Zdravých měst, v jejímž rámci zavádějí a podporují ekologická opatření. Chtějí se zapojit i do kampaně ministerstva životního prostředí Dost bylo plastu. V poslední době zaznamenaly Litoměřice podle představitelů města i nárůst množství tříděného odpadu. Krejza uvedl, že město tak plní slib, že budou-li místní dál třídit odpad, poplatky za svoz komunálního odpadu se nebudou zvyšovat.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Setkání s přírodou

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist