https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-malajsii-se-nasly-tri-mrtve-slonice-nekdo-je-otravil
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Malajsii se našly tři mrtvé slonice, někdo je otrávil

7.6.2019 00:50 (ČTK)
Tři mrtvé slonice byly nalezeny poblíž plantáže pro produkci palmového oleje v Malajsii.
Tři mrtvé slonice byly nalezeny poblíž plantáže pro produkci palmového oleje v Malajsii.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Bernama
Tři mrtvé slonice byly nalezeny poblíž plantáže pro produkci palmového oleje v Malajsii. Pitva odhalila, že zvířata byla otrávena. Informovala o tom dnes agentura AFP.
 

Mrtvoly slonic našli příslušníci místní policie ve státě Johor na jihu Malajsie a v úterý na nález upozornili představitele pro ochranu životního prostředí. Podle úřadů byli mrtví chobotnatci pravděpodobně součástí stáda 30 slonů z nedaleké přírodní rezervace.

"U těchto tří slonic ve věku mezi 18 a 22 lety jsme provedli pitvu, která odhalila, že byly otráveny," řekl generální ředitel úřadu pro volně žijící druhy a národní parky Abdul Kadir bin Abu Hashim. "Případ mě šokoval, je to velmi smutné. Pokud bude tento trend pokračovat, budou všichni naši divoce žijící sloni vyhubeni," dodal. Zdůraznil také, že viníci budou dopadeni.

Elektrické ploty, které drží slony stranou od úrody vesničanů, nefungovaly, takže se zvířata dostala na plantáže, uvedl dále Abdul Kadir.

Vzorky z jater a ledvin slonů se nyní zkoumají při detailnější pitvě, aby se určilo, jaký typ jedu byl k zabití slonic použit, prohlásil ministr přírodních zdrojů Xavier Jayakumar Arulanandam.

Malajsie je v posledních letech svědkem opakovaných případů zabíjení slonů, do jejichž přirozeného životního prostředí stále více zasahuje budování osad a zemědělských plantáží.

V loňském roce bylo na plantážích pro produkci palmového oleje ve východomalajsijském státě Sabah nalezeno šest slonů trpasličích, kteří byli rovněž otráveni.

Ochránci životního prostředí odhadují, že v Malajsii žije ve volné přírodě již jen asi 1500 slonů.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist