https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-novem-jicine-chrani-stromky-pred-kradezemi-specialni-postrik
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Novém Jičíně chrání stromky před krádežemi speciální postřik

25.10.2017 08:54 | N. JIČÍN (ČTK)
Pracovníci technických služeb a městských lesů do konce listopadu ošetří speciálním postřikem více než 2000 smrků, jedlí a borovic, které rostou v městských parcích, na sídlištích, v lesoparku nebo v nové lesní zahradě v Novém Jičíně. Ilustrační snímek.
Pracovníci technických služeb a městských lesů do konce listopadu ošetří speciálním postřikem více než 2000 smrků, jedlí a borovic, které rostou v městských parcích, na sídlištích, v lesoparku nebo v nové lesní zahradě v Novém Jičíně. Ilustrační snímek.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Pracovníci technických služeb a městských lesů do konce listopadu ošetří speciálním postřikem více než 2000 smrků, jedlí a borovic, které rostou v městských parcích, na sídlištích, v lesoparku nebo v nové lesní zahradě v Novém Jičíně. Cílem je ochránit jehličnany před krádežemi v předvánočním čase. Postřik stromky zabarví a v teple páchne. Informovala o tom mluvčí novojičínské radnice Marie Machková.
 

Vedoucí střediska veřejné zeleně technických služeb Pavel Zápalka uvedl, že se natírají všechny stromky do výše pěti metrů. "Používáme takové složení postřiku, které chrání smrky a jedle nejen před zloději, ale také před okusem zvěře," uvedl Jiří Schindler z novojičínského odboru životního prostředí. Některým stromkům lesníci také ulamují větvičky, aby zloděje tak nelákaly.

"Dřeviny vysazujeme na veřejně přístupná místa z ekologických a estetických důvodů jako investici s dlouhodobým přínosem i pro další generace, a je proto smutné, že musíme každoročně aplikovat chemické přípravky pouze pro ochranu těchto výsadeb před vandaly, kterým slouží stromek pouze několik dní o Vánocích," uvedla Olga Kubálková z odboru životního prostředí.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist