https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-np-podyji-je-nove-klidove-uzemi-lze-tam-po-znacenych-trasach
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V NP Podyjí je nové klidové území, lze tam po značených trasách

5.7.2020 02:02 | ZNOJMO (ČTK)
Klidové území národního parku Podyjí je v terénu označeno na vstupních cestách tabulkami a po obvodu hranice pruhovým značením červené barvy.
Klidové území národního parku Podyjí je v terénu označeno na vstupních cestách tabulkami a po obvodu hranice pruhovým značením červené barvy.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | NP Podyjí
V Národním parku Podyjí je od června nové klidové území, lidé do něj mohou pouze po značených trasách. Území zahrnuje místa s přírodními jevy, rostlinami a živočichy nejcitlivějšími na rušení člověkem.
 

Klidové území v Podyjí chrání především zachovalé prostředí říčního údolí Dyje a jejich přítoků. Vymezuje, kam může v národním parku veřejnost jen po značených stezkách. V Podyjí zahrnuje téměř polovinu jeho území. Síť turistických cest se jeho vymezením podle mluvčího nezmění. V samotném klidovém území je vyznačeno 31 kilometrů tras pro pěší a devět kilometrů cyklotras.

"V ostatních částech národního parku se mohou pěší návštěvníci pohybovat bez omezení. Nově jsou v něm zpřístupněny například lesy kolem vyhlídky Sealsfieldův kámen, části vřesovišť nebo například louka pod Šobesem," uvedl mluvčí správy národního parku David Grossmann.

Klidové území národního parku Podyjí je v terénu označeno na vstupních cestách tabulkami a po obvodu hranice pruhovým značením červené barvy. Přesnou podobu klidového území je možné prostudovat na online mapách správy parku.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist