V okolí NP Saské a České Švýcarsko vznikne zážitková zóna s trasami pro horská kola
Města chtějí vybudovat a provozovat až 50 kilometrů přeshraničních tras pro horská kola určených pro začátečníky i pokročilé, tzv. singletrailů. Na okruzích se třemi vstupy vzniknou směrové jednostopé tratě se stoupáním i sjezdy, některé z nich propojí lesní cesty.
Projekt se bude realizovat ve fázích. Letošní rok patří plánování a přípravě rozpočtu. S budováním stezek se podle všeho začne v roce 2024 a v roce 2025 by měla lesopark se singletraily začít využívat veřejnost.
"Jsme si vědomi významu tohoto projektu pro rozvoj celého příhraničního regionu. Proto, stejně jako Saské státní lesy, umožníme partnerským městům projekt realizovat na našich pozemcích. Používání stezek ale podmíníme veřejnoprávními povoleními platnými od 1. dubna do 31. října a jen během dne, abychom minimalizovali vliv aktivit na lesní prostředí i naše hospodaření," řekl ekonomický ředitel Lesů ČR Dalibor Šafařík.
reklama

Ochránci přírody chtějí zakázat vstup na vrch Stohánek v Ralsku, turisté ho ničí
V Jizerských horách se za 33 milionů proměnil zchátralý dům v infocentrum
Tři luxusní treehousy pod Ještědem řeší ČIŽP, podle úřadů vznikly načerno