https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-okoli-np-saske-a-ceske-svycarsko-vznikne-zazitkova-zona-s-trasami-pro-horska-kola
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V okolí NP Saské a České Švýcarsko vznikne zážitková zóna s trasami pro horská kola

28.9.2022 00:47 | DOLNÍ POUSTEVNA (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto | William Hook / Unsplash
V blízkosti národních parků Saské a České Švýcarsko vznikne zážitková zóna s trasami pro horská kola. Přeshraniční lesopark by měl vzniknout mezi severočeskou Dolní Poustevnou na Děčínsku a saskými městy Sebnitz a Neustadt. S dokončením projektu se počítá v roce 2025, informovala Eva Jouklová, mluvčí státního podniku Lesy ČR, které jsou spolu se Saskými státními lesy partnery projektu.
 

Města chtějí vybudovat a provozovat až 50 kilometrů přeshraničních tras pro horská kola určených pro začátečníky i pokročilé, tzv. singletrailů. Na okruzích se třemi vstupy vzniknou směrové jednostopé tratě se stoupáním i sjezdy, některé z nich propojí lesní cesty.

Projekt se bude realizovat ve fázích. Letošní rok patří plánování a přípravě rozpočtu. S budováním stezek se podle všeho začne v roce 2024 a v roce 2025 by měla lesopark se singletraily začít využívat veřejnost.

"Jsme si vědomi významu tohoto projektu pro rozvoj celého příhraničního regionu. Proto, stejně jako Saské státní lesy, umožníme partnerským městům projekt realizovat na našich pozemcích. Používání stezek ale podmíníme veřejnoprávními povoleními platnými od 1. dubna do 31. října a jen během dne, abychom minimalizovali vliv aktivit na lesní prostředí i naše hospodaření," řekl ekonomický ředitel Lesů ČR Dalibor Šafařík.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Pe

Petr

28.9.2022 09:31
To budou mít lesní zvířata zážitky.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist