https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-prazske-botanicke-zahrade-zacina-vystava-jedovatych-sukulentu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V pražské botanické zahradě probíhá výstava jedovatých sukulentů

19.6.2021 00:20 | PRAHA (ČTK)
Pryšce, adénie, starčky, aloe, tlustice a mnohé další jedovaté sukulenty jsou k vidění v pražské botanické zahradě v Troji. Výstava s názvem Co Maryša ještě neznala aneb Jedovaté sukulenty a cykasy potrvá do 11. července a její součástí je i pěstitelská poradna, uvedli zástupci zahrady.
 

Výstavu sukulentů botanická zahrada pořádá pravidelně, letos ji ale spojila s tématem tzv. Jedovaté sezony. Při ní chce zahrada během roku postupně odhalovat tajemství "rostlinných zabijáků" a informovat návštěvníky o tom, co mají dělat v případě otravy a jak takové otravě předejít.

Jedovaté sukulenty mají podle odborníků oproti jiným jedovatým rostlinám v domácnosti z hlediska zabezpečení před dětmi a domácími mazlíčky ale dvě výhody. Především má mnoho z nich trny, což většinou odradí od jejich ochutnávky. A pokud trny nestačí, nastává chvíle pro chuť, která je štiplavá a hořká.

Výstava se koná v expozici Svět sukulentů v severní části zahrady.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Zbyněk Šeděnka

19.6.2021 14:52
Výstava jedovatinek. Škoda že nebydlím blíže.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist