https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-rybniku-v-prazske-krci-uhynuly-desitky-ryb-zrejme-kvuli-poruse-v-kanalizaci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V rybníku v pražské Krči uhynuly desítky ryb, zřejmě kvůli poruše v kanalizaci

8.9.2021 14:35 | PRAHA (ČTK)
Celkový pohled na rybník Sýkorka v pražské Krči.
Celkový pohled na rybník Sýkorka v pražské Krči.
Foto | Jiří Sedláček / Wikimedia Commons
V rybníku Sýkorka v pražské Krči uhynuly desítky ryb. Znečištění rybníku způsobila porucha v kanalizaci, sdělil ČTK mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman. Chemici pražských hasičů na místě nezjistili, že by zdrojem otravy byla chemikálie. ČTK to řekl mluvčí hasičů Martin Kavka. Událostí se zabývá také policie, kriminalisté na místě zjišťovali příčiny úhynu, doplnil policejní mluvčí Richard Hrdina.
 

Úhyn ryb nahlásili dnes kolem 8:30 lidé, kteří byli u rybníka na procházce. "Zasahujeme u rybníka Sýkorka v Krči. Ve vodě jsou uhynulé ryby. Zjišťujeme možný zdroj znečištění, na místě jsou naši chemici," napsali hasiči dopoledne na twitteru. Jejich mluvčí ČTK později řekl, že se pravděpodobně jedná o splašky. "Řeší to pracovníci životního prostředí a policie, jestli něco někomu neuniká ze žumpy. Naši chemici nezjistili, že by to byla nějaká chemikálie," dodal.

Mluvčí magistrátu ČTK napsal, že ryby uhynuly kvůli poruše v kanalizaci, která zapříčinila znečištění rybníka. "Příčinou úhynu ryb byl přítok splaškových vod z ucpaného oddělovače kanalizace. PVK pracuje na odstranění, zatím je přítok splašků do rybníka zastaven. Následně bude proveden proplach čistou vodou, aby se vody v potoce naředily," uvedl Hofman.

Rybník se nachází mezi vlakovou stanicí Praha-Krč a Jižní spojkou a je ve správě místní rybářské organizace. Uhynulé ryby budou likvidovat rybáři, po odstranění poruchy bude obnoven přítok z Kunratického potoka do rybníka, což by se mělo stát co nejdříve, aby se rybám dodal kyslík, uzavřel Hofman.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist