https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-sokolove-vznikly-motyli-louky-i-hmyzi-hotely
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Sokolově vznikly motýlí louky i hmyzí hotely

10.7.2020 16:41 | SOKOLOV (ČTK)
Už vloni radnice ve spolupráci se střediskem správy zeleně, společností SOTES, vytipovala šest lokalit, kde se nebude pravidelně sekat tráva.
Už vloni radnice ve spolupráci se střediskem správy zeleně, společností SOTES, vytipovala šest lokalit, kde se nebude pravidelně sekat tráva.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V Sokolově vznikly v městských parcích takzvané motýlí louky a hmyzí hotely, které mají podpořit biodiverzitu. Nacházejí se v části areálu zdraví pod Starou Ovčárnou a poblíž sídliště Vítězná. Radnice tak chce do obydlených oblastí alespoň částečně vrátit přírodu, uvedl mluvčí radnice Vladimír Meluzín.
 

"Sokolov snahou o vznik bezúdržbových zelených ploch reaguje na aktuální trendy v ochraně přírody a současně vyslyšel i přání veřejnosti, aby takové lokality v katastru města vznikaly," uvedla starostka Sokolova Renata Oulehlová (ANO).

Už vloni radnice ve spolupráci se střediskem správy zeleně, společností SOTES, vytipovala šest lokalit, kde se nebude pravidelně sekat tráva. Dvě z nich teď byly doplněny o motýlí louky a domy pro hmyz, které vyrobili žáci sokolovské základní školy.

V poslední době ubylo nejen druhů, které se na louce běžně vyskytují, ale i celkové množství jedinců. "Hmyzí hotely jsou uměle vytvořená skrýš pro užitečné druhy hmyzu. Kromě možnosti úkrytu mu může posloužit i ke kladení vajíček a následnému vývoji larev. Motýlí louky zase dají šanci motýlům, aby mohli žít nejen v rezervacích, ale rovněž ve volné krajině včetně měst," uvedl Meluzín.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Jirka Černý

10.7.2020 20:59
Klasický přístup módní demonstrativní ochrany životního prostředí, u nás uprostřed lesů taky máme svoji ekoložku co na své chalupě má několik "domečků" pro dřevokazný hmyz. Zbytek vesnice to považuje za projev mentální retardace.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist