https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-taborske-zoo-mohou-lide-jako-v-jedine-v-cr-videt-cirky-sibirske
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V táborské zoo mohou lidé jako v jediné v ČR vidět čírky sibiřské

19.4.2024 23:30 | TÁBOR (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Táborská zoologická zahrada získala pět čírek sibiřských. Jde o jedinou zoo v České republice, kde návštěvníci tento druh vodních ptáků mohou vidět. Táborská zahrada je získala ze slovenské zoo Bojnice. ČTK to řekl mluvčí zoologické zahrady v Táboře Filip Sušanka.
 

"Jsme rádi, že se nám podařilo získat tyto zajímavé vodní ptáky, které v Česku jinde neuvidíte," řekl ředitel táborské zahrady Evžen Korec.

Čírka sibiřská je kachnovitý pták pocházející ze sibiřské části Ruska. Žije na jezerech, bažinách a řekách v lesnaté oblasti od řeky Jenisej až po Kamčatku. Na zimu odlétá do Japonska, jihovýchodní Číny a na Korejský poloostrov. Vzácně se zatoulá až do Severní Ameriky a zřídka se vyskytuje v západní a severní Evropě. Ve volné přírodě velmi rychle ubývá, její celosvětová populace se aktuálně odhaduje na zhruba půl milionu jedinců.

Táborská zahrada je největší soukromá zoo v Česku. Rozkládá se zhruba na deseti hektarech. Vznikla v květnu 2015 poté, co ji od insolvenčního správce koupil pražský developer a biolog Evžen Korec. Loni ji navštívilo 111 000 lidí. V zoo žije přes 470 zvířat 77 druhů. "Hlavním posláním zoo je chov a ochrana ohrožených druhů zvířat. Nejvýznamnějším projektem táborské zoo je reintrodukce zubra evropského do přírodních rezervací v Evropě," uvedl Sušanka. Přes zimu bylo otevřeno pouze o víkendech a státních svátcích. Od 28. března zoo zahájila celotýdenní provoz.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Karel Zvářal

Karel Zvářal

20.4.2024 07:15
Nádherně rozmalovaná, doufejme, že se budou úspěšně množit.
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist