https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-ulicich-liptovskeho-mikulase-behal-medved-zdravotnici-hlasi-dva-zranene
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V ulicích Liptovského Mikuláše běhal medvěd, zdravotníci hlásí dva zraněné

17.3.2024 23:55 (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Dva lidé dnes utrpěli na Slovensku lehká zranění, když do centra Liptovského Mikuláše pronikl medvěd. Jednoho z nich zvíře napadlo v blízkosti nákupního centra, druhý člověk se zranil zřejmě při útěku před ním. Informoval o tom server slovenského listu SME, podle nějž jsou již obyvatelé města mimo nebezpečí. K incidentu došlo poté, co v Nízkých Tatrách v pátek večer zahynula žena z Běloruska, když ji a jejího přítele v tamním lese pronásledoval medvěd hnědý.
 

Záchranáři v Liptovském Mikuláši uvedli, že na místě ošetřili a následně převezli do nemocnice 49letou ženu s poraněním ramene a 72letého muže s otevřenou ránou na hlavě.

"Nahlášeny jsou dvě lehce zraněné osoby při vědomí, z toho jedna zraněná osoba po střetu s medvědem. Na místě jsou hasiči, policie, zásahový tým, který se specializuje na medvědy hnědé, a slovenský myslivecký svaz," informovala slovenská zdravotnická záchranná služba.

Podle serveru SME medvěd sešel do města z lesoparku Háj-Nicovo a u nákupního centra STOP-SHOP napadl člověka. Potom proběhl hustě obydlenými částmi Liptovského Mikuláše, odkud se ho policisté v autech snažili vyhnat. Přeplaval řeku Váh a obytnou zónu opustil. Policejní hlídky ho vytlačily do lesa, napsal server SME.

V pátek v podvečer pronásledoval medvěd na západní straně Demänovské doliny v Nízkých Tatrách dvojici z Běloruska. Jednatřicetiletá žena byla později nalezena mrtvá, podle policie zřejmě zahynula při pádu z výšky.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Václav Hellebrand

Václav Hellebrand

19.3.2024 06:23
Možná se to nebude každému líbit, ale na Slovensku bude muset ke snížení stavu medvědů minimálně o 50 %. Tím, že nemají žádného nepřítele ( mimo staré samce, kteří zabíjejí medvíďata, ale to zredukovat počet na únosnou míru nestačí ) je jich tolik kolik jich je. Ne jen, že je otázka krátkého času kdy zase bude nějaký smrtelný úraz, ale pro slovenskou ekonomiku bude daleko horší dopad snížení počtu turistů. On si každý rozmyslí vyrazit do hor a riskovat při tom život při středu s medvědem.
Odpovědět
JS

Jarek Schindler

20.3.2024 11:34 Reaguje na Václav Hellebrand
A bude hůř.
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist