https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-zahrebu-zadrzeli-korejce-pasujici-200.000-malych-uhoru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Záhřebu zadrželi Korejce pašující 200.000 malých úhořů

7.2.2019 22:02 | PRAHA (ČTK)
Policie hodnotu kontrabandu odhadla na tři miliony kun (10,5 milionu korun). Ilustrační snímek.
Policie hodnotu kontrabandu odhadla na tři miliony kun (10,5 milionu korun). Ilustrační snímek.
Foto | Viridiflavus / Wikimedia Commons
V Chorvatsku zadrželi dva Jihokorejce, kteří se chystali ze země propašovat 252.000 chráněných malých úhořů říčních. Podle deníku Večernji list o tom dnes na svých internetových stránkách informovala policie chorvatské metropole.
 

Celníci na záhřebském letišti objevili úhoře ve středu ráno při kontrole zavazadel dvou jihokorejských cestujících ve věku 38 a 47 let, kteří se právě chystali ze země odletět. Pašované ryby byly schované v šesti kufrech.

Policie hodnotu kontrabandu odhadla na tři miliony kun (10,5 milionu korun).

Zatímco o malé úhoře se postarala zoologická zahrada chorvatského hlavního města, oba pašeráci skončili ve vyšetřovací vazbě. Podle záhřebské policie je čeká stíhání za trestný čin "ničení chráněných přírodních hodnot".


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist