https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-zimbabwskem-narodnim-parku-uslapal-slon-turistku-z-nemecka
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V zimbabwském národním parku ušlapal slon turistku z Německa

27.9.2018 00:42 (ČTK)
V národním parku Mana Pools na severu Zimbabwe ušlapal slon devětačtyřicetiletou turistku z Německa. / Ilustrační foto
V národním parku Mana Pools na severu Zimbabwe ušlapal slon devětačtyřicetiletou turistku z Německa. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | reglohsg / Pixabay
V národním parku Mana Pools na severu Zimbabwe ušlapal slon devětačtyřicetiletou turistku z Německa. S odvoláním na místní úřady to dnes napsal zpravodajský server BBC.
 

Mluvčí národního parku řekl, že turisté si při vstupu do rezervace všimli stáda slonů, které si začali fotografovat. Jeden ze slonů potom na ženu zaútočil.

"Nevíme, co zvíře tak rozzuřilo, že zaútočilo na ženu," uvedl mluvčí parku. Turistka zraněním podlehla v noci na čtvrtek, dodal.

Agentura AFP poznamenala, že podobné incidenty nejsou v Zimbabwe nijak výjimečné. V zemi žije populace zhruba 84.000 slonů a loni podlehli zraněním způsobeným útokem slona dva lidé.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist