https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/valasske-mezirici-zakazalo-krmeni-holubu-kvuli-znecistovani
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Valašské Meziříčí zakázalo krmení holubů kvůli znečišťování

16.4.2019 00:20 | VAL. MEZIŘÍČÍ (ČTK)
Krajské město Zlín, Vsetín ani Uherské Hradiště nemá obecně závaznou vyhlášku, která by se zabývala zákazem krmení holubů. / Ilustrační foto
Krajské město Zlín, Vsetín ani Uherské Hradiště nemá obecně závaznou vyhlášku, která by se zabývala zákazem krmení holubů. / Ilustrační foto
Valašské Meziříčí na Vsetínsku zakázalo kvůli znečišťování veřejných prostranství krmení holubů. Zastupitelé již schválili změnu obecně závazné vyhlášky o veřejném pořádku ve městě. Minulý týden to v tiskové zprávě sdělil mluvčí radnice Lukáš Martinek. Vyhláška upravuje také místa pro vylepování plakátů.
 

"Schválené změny míří mimo jiné proti krmení holubů ve Valašském Meziříčí. Obdobně jako v jiných městech i u nás působí škody na památkách i majetku města a občanů. Zákazem krmení se snažíme nejen o to, aby veřejná prostranství zůstala bez zbytků potravy, ale i o to, aby počet holubů na území města dále nenarůstal. Krmení divokých kachen, labutí nebo sýkorek je nadále možné," uvedla místostarostka Zdislava Odstrčilová (KDU-ČSL).

Z větších měst ve Zlínském kraji zakazuje vyhláška krmení holubů také v Kroměříži. "Strážníci situaci řeší většinou domluvou," řekl minulý týden mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.

Krajské město Zlín, Vsetín ani Uherské Hradiště nemá obecně závaznou vyhlášku, která by se zabývala zákazem krmení holubů. "Máme vyhlášku, která zakazuje znečišťovat prostranství. Před několika lety se podařilo výrazně snížit počet holubů ve městě. Zkusili jsme všechny možnosti, osvědčilo se plašení pomocí dravců, nyní se také sbírají vajíčka. Holubi již tolik neškodí, jsou mimo centrum," řekl mluvčí uherskohradišťské radnice Jan Pášma.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

na

16.4.2019 11:44
Co je chytat a nabízet grilované místo kuřat?
Odpovědět

Jan Šimůnek

17.4.2019 06:10 Reaguje na
Horor. Je to prolezlé nejrůznějšími chorobami, včetně aviárních druhů mykobakterií, které nezabírají na běžnou (a někdy na žádnou) léčbu antituberkulotiky.

Redukovat tyhle lidem nebezpečné populace ptáků se snažili už za socialismu, vždy do mařili ekologové a ochránci zvířat.
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist