https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vandal-znicil-ve-valasskem-mezirici-deset-stromu-mesto-je-pokaci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Vandal zničil ve Valašském Meziříčí deset stromů, město je pokácí

19.7.2019 00:13 | VAL. MEZIŘÍČÍ (ČTK)
Neznámý vandal zničil ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku deset stromů. Do kmenů třešní v Sokolské ulici a v ulici 1. máje navrtal otvory a následně do nich nalil chemickou látku, která zapříčinila uschnutí stromů.
Neznámý vandal zničil ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku deset stromů. Do kmenů třešní v Sokolské ulici a v ulici 1. máje navrtal otvory a následně do nich nalil chemickou látku, která zapříčinila uschnutí stromů.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Město Valašské Meziříčí
Neznámý vandal zničil ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku deset stromů. Do kmenů třešní v Sokolské ulici a v ulici 1. máje navrtal otvory a následně do nich nalil chemickou látku, která zapříčinila uschnutí stromů. Radnice je bude muset nechat pokácet. Město podá trestní oznámení na neznámého pachatele, sdělil včera mluvčí valašskomeziříčské radnice Lukáš Martinek.
 

Poškození vzrostlých třešní zjistili zástupci města při opakovaných kontrolách v terénu v červnu a červenci. "Stromy byly mechanicky navrtány do kmene a pravděpodobně byla do vývrtu nalita silně koncentrovaná chemická látka, která zapříčinila uschnutí stromů," uvedl Tomáš Kunc z radničního odboru komunálních služeb.

Na Sokolské ulici takto vandal poškodil čtyři stromy, na ulici 1. máje dalších šest. S podobnými praktikami už se zaměstnanci města v minulých letech setkali. "V žádném z případů se však nejednalo o poškození v takovém rozsahu," doplnil Kunc.

Radnice vyzvala místní, kteří by mohli mít poznatky vedoucí k dopadení pachatele, aby se obrátili na policii. Ta se však případem prozatím nezabývá, také proto, že trestní oznámení plánuje radnice teprve podat. "Do této chvíle nemáme žádné oznámení týkající se poškozování stromů ve Valašském Meziříčí," řekl včera vsetínský policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Podobný případ se loni objevil také v Kroměříži, kde vandal zničil šest lip na Švabinského nábřeží. Do jejich kmenů vyvrtal díry a poté do nich aplikoval zřejmě toxickou látku. Město nechalo vzrostlé stromy z bezpečnostních důvodů pokácet, na podzim 2018 je nahradily tři mladé lípy a tři jerlíny, které podél řeky Moravy vysadili žáci z nedaleké Základní školy Zámoraví.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (4)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Anyr

Anyr

19.7.2019 01:03
"Chytit, svázat, zastřelit!" - polní kurát Augustin Kleinschrodt.
Odpovědět
Dana Haspeklová

Dana Haspeklová

20.7.2019 00:54
Středověké tresty by měly opodstatnění i v této době. Začala bych klidně sekáním jednotlivých prstů. A nemusely by se pak nikde vyvěšovat fotky!
Odpovědět
placid.simplicity

27.7.2019 11:47 Reaguje na Dana Haspeklová
👍
Odpovědět
placid.simplicity

27.7.2019 11:30
Po dopadení tomu zmetkovi useknout ruku. Bez pardonu.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist