https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vanocni-video-ochrancu-zvirat-upozornuje-na-krutost-klecovych-chovu-slepic
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Vánoční video ochránců zvířat upozorňuje na krutost klecových chovů slepic

17.12.2018 16:13 | PRAHA (Ekolist.cz)
Kontrast mezi mírumilovností Vánoc a krutostí odehrávající se v klecových chovech zachycuje nové video spolku Spolek OBRAZ – Obránci zvířat.
Kontrast mezi mírumilovností Vánoc a krutostí odehrávající se v klecových chovech zachycuje nové video spolku Spolek OBRAZ – Obránci zvířat.
Zdroj | OBRAZ
Kontrast mezi mírumilovností Vánoc a krutostí odehrávající se v klecových chovech zachycuje nové video spolku Spolek OBRAZ – Obránci zvířat. Hlavní hrdinkou videa je holčička, která každý den chodí kolem drůbežárny. Na své cestě si všímá vytrhaného peří poletujícího kolem plotu, je jí hned jasné, co se děje bezbranným slepicím za zdmi klecového velkochovu. Rozhodne se, že právě ona s tím musí něco udělat.
 

„Spot pracuje s jistou dávkou nadsázky. Chtěli jsme vánoční video uchopit tak, aby nebylo postaveno jen na hrůzných reálných záběrech, těch ostatně lidé za poslední měsíce viděli hodně,“ říká mluvčí spolku Pavel Buršík.

Vánoční video je součástí kampaně Jak to snáší?, jejímž cílem je přesvědčit odběratele vajec, aby skoncovali s vejci z klecových chovů. Ty jsou ke slepicím mnohem méně ohleduplné než chovy bezklecové. Právě tento týden uplynulo půl roku od spuštění kampaně.

„Jsme rádi, že se podařilo dostat téma klecových chovů do povědomí lidí. Celá iniciativa namotivovala mnoho firem, aby se zavázaly, že klecová vejce přestanou odebírat,“ ohlíží se za uplynulým půlrokem Pavel Buršík. V současné chvíli najdete mezi těmito firmami téměř všechny supermarkety, ale i některé potravinářské firmy, restaurace, kavárny a další odběratele vajec. Mluvčí spolku dodává: „Je ale stále mnoho firem, které závazek ještě nemají, a proto je třeba v kampani pokračovat a ukázat odběratelům vajec, že lidem na podmínkách slepic záleží.”

Kampaň měla ohlas i v očích veřejnosti. Podle průzkumu veřejného mínění agentury Median podporují zákaz klecových chovů slepic tři Češi ze čtyř. „Do příštího roku vstupujeme s odhodláním přání veřejnosti vyslyšet a prosadit zákaz chovu slepic v klecích, protože tato krutá praktika nemá v 21. století co dělat,“ uzavírá Pavel Buršík.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Jan Šimůnek

17.12.2018 16:23
Kyby to byla jasně definovaná reklama, tak by to bylo zakázáno pro neetické zneužívání dítěte.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist